اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با خاتمی و احمدی نژاد دیدار می کنند

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در قالب هیاتی برای بررسی حوادث بعد از انتخابات، امروز با محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و محمد خاتمی رئیس جمهور سابق دیدار می کنند.

این هیات روز شنبه با آیت الله موسوی اردبیلی، آیت الله سبحانی و آیت الله جوادی آملی دیدار کرده بودند.

این هیات در روزهای اخیر با میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محسن رضایی نامزدهای معترض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کرده اند.

این هیات در پی حوادث بعد از انتخابات ایران از سوی مجلس تشکیل شده است. حسین سبحانی نیا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در باره دیدارهای اخیر با مراجع تقلید شیعه در قم گفته است: "در این دیدارها نقطه نظراتی را خدمت آقایان مطرح کردیم و پیشنهادات آنان را برای حل مسائل شنیدیم."

آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار با این هیات گفته است که قصد جانبداری از کسی را ندارد اما "مسئله ای که اینجا وجود دارد این است که ما نباید کاری کنیم که مقابل مردم قرار بگیریم. نباید کاری کنیم که بگویند حکومت اسلامی کارآمد نیست یا اسلام نمی تواند نسبت به مسائل پاسخگو باشد."

به گفته آقای موسوی اردبیلی، مسئله این است که "مردم گمان نکنند مطالبات آنها بی پاسخ می ماند. باید مردم را نسبت به مسائل پیش آمده راضی و اقناع کرد."

آقای موسوی اردبیلی با ابراز نگرانی از وضعیت موجود گفته است: "آنچه موجب نگرانی است این است که مردم از ما روی برگردانند."

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار است بعد از این دیدارها گزارشی تهیه کنند و به گفته آقای سبحانی نیا، این گزارش "به اطلاع مراجع ذیربط" خواهد رسید.

به گفته آقای سبحانی نیا، مراجع تقلید در این دیدارها بر اقناع و توجیه افکار عمومی تاکید کرده ادن و نظر آنها این است که نامزدها اگر اعتراضی دارند باید ایرادات خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند.