خاتمی: اعتماد عمومی مردم آسیب دیده است

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران، در دیدار با هیات منتخبی از کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، از "لطمه خوردن به اعتماد عمومی بخش قابل توجهی از جامعه" در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرده است.

آقای خاتمی گفته است: " پاسخ دادن به اعتراض منطقی و رفتار مدنی جامعه و بخش‌های عظیمی که به این انتخابات اشکال و ایراد دارند این نیست که با ایجاد فضای امنیتی و اعمال زور و دستگیری‌ها و نسبت‌های ناروا به مردم و شخصیت‌های محترم قصه را از مسیر خود منحرف کنیم. راهکار بازگرداندن اعتماد هم بیان شده است بروید تلاش کنید آن راهکار عملی شود." آقای خاتمی خواستار تشکیل "هیات بی‌طرف" برای حل مسائل پیش آمده در خصوص انتخابات و "تغییر فضای امنیتی و نظامی کنونی" شده است. رئیس جمهوری پیشین ایران گفته که هنوز هم همه راهها بسته نیست. خبرگزاری های ایرانی و وب سایت موسسه "باران" که تحت مدیریت آقای خاتمی است به زمان انجام این دیدار اشاره نکرده و مشخص نیست که این گفته ها پیش از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان صورت گرفته است یا پس از آن. او در دیدار جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز بار دیگر از میر حسین موسوی حمایت کرده و گفته "بنده مهندس موسوی را از سرمایه‌های متدین، اصیل و ارزشمند انقلاب می دانم."

آقای خاتمی در جریان رقابت های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که خود در ابتدا یکی از داوطلبان نامزدی آن بود ولی سپس استعفا داد، از نامزدی میر حسین موسوی حمایت کرد.

مطالب مرتبط