الهام: تخریب دولت پیوند آن را با مردم مستحکم‌تر کرد

غلامحسین الهام

غلامحسین الهام، سخنگوی دولت ایران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: "تخریب چهره دولت نه تنها از محبوبیتش نزد مردم کم نکرد، بلکه پیوند آنرا با مردم مستحکم تر ساخت".

آقای الهام در جمع اعضای مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم گفت: "تمام تلاش های مخالفان این دولت در زمان مبارزات انتخاباتی این بود که با حذف این دولت این را در نظر عموم مردم جلوه دهند که گفتمان امام (ره) در این چهار سال کار ساز نبوده و باید این دولت را که همسو و هم جهت با گفتمان امام (ره) است، کنار گذاشت".

آقای الهام، وزیر دادگستری افزود:" کسانی که به این دولت رای دادند در مرحله اول در همه محسنات دولت شریکند و در مرحله دوم در دفع زیان های ناشی از عدم تصدی دوباره آن نیز نقش بسزایی دارند".

غلامحسین الهام، شعار "دموکراسی در راستای تغییر نظام" را از موارد مطرح شده توسط دشمنان و مخالفان دولت نهم عنوان کرد که روی آن حساب ویژه ای باز کرده بودند.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش گفت: "دشمنان انقلاب از مدت ها قبل با طراحی برنامه ای مدون و سناریویی از پیش طراحی شده موضوع شرکت گسترده در انتخابات را بر خلاف موضع همیشگی خود که تحریم بود، مطرح کردند".

او رسانه های فارسی زبان خارج از ایران از جمله شبکه خبری بی بی سی را متهم به شایعه پراکنی کرد و گفت:" این قبیل رسانه ها با پخش تحلیل های نادرست و غیر منطقی از انتخابات سعی در انحراف مردم دارند".

غلامحسین الهام اظهارنظرهای اخیر باراک اوباما در مورد مسائل داخلی ایران را بخشی از دشمنی آمریکا با ایران دانست و افزود: "آنان وقتی با عکس العمل به موقع مسئولان نظام مواجه شدند چاره ای جز ابراز ندامت از دخالت های بی جای خود پیدا نکردند."