ندا و مایکل جکسون؛ دو موضوع عمده در سایت های اجتماعی

ندا آقا سلطان
Image caption تصاویر ویدویی جان باختن ندا آقاسلطان بازتاب گسترده ای داشته است

مرکز تحقیقاتی پیو در آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرده است که در هفته چهارم ماه ژوئن کشته شدن ندا آقا سلطان و مرگ مایکل جکسون بخش عمده بحث ها در رسانه های اجتماعی را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، بین روزهای 22 و 26 ژوئن، 47 درصد از لینک ها در وبلاگ ها و وبسایت های اجتماعی مانند تویتر یا فیس بوک، مربوط به مرگ مایکل جکسون و وقایع اخیر ایران به ویژه مرگ ندا آقا سلطان بوده است.

ندا آقا سلطان در ناآرامی های روز شنبه 30 خرداد در تهران هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

مایکل جکسون نیز روز پنجشنبه 25 ژوئن به طور ناگهانی در سن 50 سالگی در شهر لوس آنجلس آمریکا درگذشت.

بر اساس گزارش سازمان پیو، در هفته چهارم ژوئن، 27 درصد از لینک های وبسایت ها و رسانه های گروهی اجتماعی درباره مرگ مایکل جکسون بوده است.

پیو می گوید که در همین مقطع، 20 درصد از لینک های سایت هایی مانند یوتیوب، فیس بوک و تویتر، به وقایع ایران به خصوص مرگ ندا آقا سلطان اختصاص داشته است.

مرکز تحقیقاتی پیو در گزارش خود نوشته است که ویدیوی مرگ ندا آقا سلطان در هفته چهارم ژوئن پربیننده ترین ویدیوی خبری در سایت یوتیوب بوده است.

تصاویر مخابره شده از کشته شدن ندا آقا سلطان در درگیری های پس از انتخابات در ایران، در رسانه های گروهی بازتاب وسیعی داشته است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران با مشکوک دانستن مرگ ندا آقا سلطان خواستار رسیدگی جدی به موضوع و شناسایی عوامل آن شده است.

مطالب مرتبط