"شعار کابینه ۷۰ میلیونی محقق نشد"

رضا اکرمی از اعضای جامعه روحانیت مبارز که از تشکل های سیاسی محافظه کار در ایران است،گفته که شعار تشکیل کابینه ۷۰ میلیونی از سوی محمود احمدی نژاد محقق نشد.

به گفته آقای اکرمی "این شعار به این معنی است که هر فردی را که در چارچوب ۷۰ میلیونی نظام، انقلاب و رهبری قرار دارد، بدون توجه به آنکه از چه جناحی باشد، مورد استفاده قرار گیرد. اما شاهد انجام این نکته در دولت نهم نبودیم."

محمود احمدی نژاد در جریان رقابت های نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شعار "تشکیل کابینه ۷۰ میلیونی" را مطرح کرده بود.

آقای اکرمی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا، عملکرد دولت آقای احمدی نژاد را طی ۴ سال گذشته "متوسط" خوانده و گفته است: با توجه به مواضع بین‌المللی ایران، لازم است افراد کابینه دولت دهم قادر به انجام دادن کارها به نحوی باشند که کمترین نقطه‌ضعف به کشورهای دیگر داده شود و آرامش و امنیت به وجود آورند. جامعه روحانیت مبارز، به عنوان مهمترین تشکل سیاسی روحانی محافظه کار، در جریان انتخابات اخیر نتوانست حامی نامزد واحدی در انتخابات باشد.

علی اکبر ناطق نوری، عضو جامعه روحانیت پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفته بود:"در جلسه جامعه هیچیک از آقایان کاندیداها موفق به کسب دو سوم آرا نشدند و لذا موضع رسمی جامعه در این زمینه سکوت و دعوت به مشارکت حداکثری است."

پیش از این تصور می شد با توجه به گرایش محافظه کارانه جامعه روحانیت مبارز، این تشکل از نامزدی محمود احمدی نژاد حمایت کند.