به روز شده:  14:32 گرينويچ - دوشنبه 06 ژوئيه 2009 - 15 تیر 1388

آلودگی هوا تهران را به تعطیلی کشاند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوا اعلام کرد "تمامی مراکز دولتی و آموزشی دولتی و غیر دولتی استان تهران براساس تصمیم این کمیته و به دلیل آلودگی هوا سه شنبه تعطیل هستند."

یوسف علی درون پرور معاون عمرانی استانداری تهران که در این جلسه حضور داشت با اعلام این خبر گفت "کارخانجات صنعتی طبق تصمیم این کمیته به مدت ۴۸ ساعت تعطیل می شوند که در صورت تداوم تشدید آلودگی هوا این تعطیلی ۷۲ ساعت و روز چهارشنبه نیز طبق تصمیم کمیته اضطراری هوا تعطیل خواهد شد."

همچنین معاونت عمرانی استانداری تهران خواهان زوج و فرد کردن تردد خودروها در روزهای آینده شد و گفت "درخواست ما از مردم این است که خودروهای شخصی طی این مدت تردد نکنند و کودکان به هیچ وجه از خانه بیرون نیایند و از ورزشکاران و کوهنوردان نیز درخواست می کنیم که طی این مدت به ورزش نپردازند."

یوسف رشیدی ، مدیر کنترل کیفیت هوای استان تهران نیز که در جلسه کمیته اضطراری آلودگی هوا حضور داشت، با ارائه شاخص آلودگی هوا گفت "در حال حاضر آلودگی هوا در تهران ۹ برابر حد استاندارد است و این روند آلودگی در حال تشدید و افزایش است."

در حال حاضر آلودگی هوا در تهران ۹ برابر حد استاندارد است و این روند آلودگی در حال تشدید و افزایش است

مدیر کنترل کیفیت هوای استان تهران

مدیر کنترل کیفیت هوای استان تهران ادامه داد "با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی انتظار می رفت که با بارش باران وضعیت هوا بهبود یابد که این مسئله صورت نگرفت و آلودگی روند افزایشی داشت. چنین شرایطی را تاکنون در تهران نداشتیم و این شرایط کاملا بی سابقه بوده و شاخص آلایندگی هایمان بسیار بالاست."

در همین حال با افزایش غلظت آلاینده ها در تهران از روز دوشنبه، محمد هادی حیدر زاده، مشاور شهردار تهران در حوزه محیط زیست گفت "در پی افزایش آلودگی هوا از صبح دوشنبه ایستگاههای ثابت و سیار اورژانس شرکت شهر سالم نیز در میادین اصلی شهر مستقر شده و اقدام به توزیع ماسک و امداد رسانی به شهروندان کردند."

آقای حیدر زاده افزود "در سالهای گذشته کشورهای ایران، عراق و عربستان سرمایه گذاری مشترک برای مالچ پاشی بیابانها و جلوگیری از این پدیده جوی داشتند اما در سالهای اخیر این اتفاق نیفتاده است. "

همچنین یک مقام وزارت بهداشت نیز گفته است که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه، اورژانس ایران ۳۸۸ ماموریت داشته که ۴۹ مورد مربوط به حمله قلبی و ۵۸ مورد نیز مربوط به مشکلات تنفسی بوده است.

مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا نیز با افزایش آلاینده ها از تمامی بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان، خردسالان و بزرگسالان به دلیل وجود گرد و غبار در مناطق تهران از تردد در هوای آزاد خودداری کنند. همچنین از شهروندان تهرانی خواسته شده از تردد با خودروهای شخصی در سطح شهر خودداری کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.