احمدی نژاد: یقه قدرت ها را می گیریم

محمود احمدی نژاد
Image caption آقای احمدی نژاد تلویحا گفت مشارکت گسترده در انتخابات به خاطر خدمات دولت او بوده است

محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه 18 تیر، همزمان با اعترضات تازه خیابانی در تهران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، از اظهار نظر درباره این نوع اعتراضات خودداری کرده اما بار دیگر در برابر کشورهای غربی موضعی تهاجمی اتخاذ کرده است.

آقای احمدی نژاد به علاوه حضور 85 درصدی رای دهندگان در انتخابات را به طور تلویحی ناشی از "خدمات" دولت به مردم تعبیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای احمدی نژاد روز پنجشنبه در جلسه شورای عالی مسکن با حضور استانداران، گفت: "دل دادن و عشق خدمت به مردم و کار و تلاش شبانه روزی، عوامل اصلی حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و لرزه افتادن بر استکبار و دشمنان ملت ایران است."

درحالی که اعتراضات به نتایج انتخابات 22 خرداد که آقای احمدی نژاد در آن با 63 درصد آرا برنده اعلام شد ادامه دارد، وی گفت که انتخابات "قدرت جمهوری اسلامی ایران را افزایش داده است."

آقای احمدی نژاد سپس بار دیگر کشورهای غربی را هدف قرار داد: "امروز دشمنان ملت ایران خیلی عصبانی هستند، زیرا علیرغم تلاش ها و تبلیغات آنها دولتی با پشتوانه 40 میلیون رای ملت ایران، روی کار آمده است که نه تنها به آنها امتیاز نمی دهد بلکه مجبورند با این دولت تعامل داشته باشند."

او افزود: "امروز یقه قدرت های زورگو را به علت دخالت در امور ایران می گیریم و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند."

کشورهای غربی به شدت از برخورد خشن حکومت ایران با کسانی که به نتایج انتخابات اعتراض دارند انتقاد کرده اند.

معترضان در ایران می گویند که پیروزی آقای احمدی نژاد حاصل تقلب گسترده در انتخابات است و بسیاری از آنها میرحسین موسوی نامزد اصلاح طلب انتخابات را برنده واقعی می دانند، اتهاماتی که دولت و رهبر ایران رد کرده اند.

بنابه گزارش ها روز پنجشنبه "هزاران نفر" بار دیگر در بخش مرکزی تهران قصد راهپیمایی داشتند که با برخورد پلیس متفرق شدند. با این حال شاهدان عینی می گویند که مردم در گروه های کوچک در بسیاری از محلات تهران تجمع کرده اند.

مطالب مرتبط