'افق روشنی برای حزب کارگزاران وجود ندارد'

محمد هاشمی، از اعضای برجسته حزب کارگزاران سازندگی ایران، گفته است که در اوضاع فعلی فعالیت‌های این حزب را "در ابهام" می‌بیند و "افق روشنی برای آن متصور نیست."

آقای هاشمی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است "با شرایط به وجود آمده فعالیت احزاب اصلاح طلب عمدتا به حوزه‌ کادرسازی محدود خواهد شد که آن هم با از بین رفتن انگیزه‌ها و شرایط مناسب و نبود زمینه‌ ارتباطی با هواداران آن در رکود به سر خواهد برد. با این شرایط حزب کارگزاران برنامه‌ای برای فعالیت‌های حزبی خود ندارد، چرا که شرایط سیاسی و اجتماعی این اجازه را به ما نمی‌دهد."

اشاره آقای هاشمی به وقایع پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران است که بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی اصلاح طلب و روزنامه نگاران و برخی از اتباع خارجی طی آن بازداشت شده اند و از سرنوشت برخی از آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.

محمد عطریانفر و هدایت الله آقایی دو تن از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران هستند که هم اینک در بازداشت به سر می برند.

فائزه هاشمی، دختر رئیس جمهور سابق ایران و از اعضای برجسته این حزب نیز در جریان اعتراض های مردمی به نتایج انتخابات دستگیر اما به فاصله کوتاهی آزاد شد. روزنامه "کارگزاران" نیز که ارگان مطبوعاتی این حزب بود، زمستان سال گذشته توقیف شده بود.

محمد هاشمی درباره وقایع اخیر ایران و تاثیر آن بر فعالیت حزب کارگزاران سازندگی گفته است "ما معتقدیم فعالیت حزب باید در میان جامعه باشد. ما احزاب زیرزمینی نیستیم، بلکه حزبی قانونی و رسمی هستیم که با مجوز وزارت کشور فعالیت می‌کنیم." آقای هاشمی از اعضای برجسته و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. کارگزاران سازندگی، از احزاب اصلاح طلب ایران است که توسط ۱۶ نفر از اعضای دولت اکبر هاشمی رفسنجانی، در اسفند ۱۳۷۴ خورشیدی و با انتشار فهرست نامزدهای مورد حمایت خود در انتخابات مجلس پنجم، آغاز به کار کرد. از آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان "پدر معنوی" حزب کارگزان سازندگی یاد می شود. هرچند غلامحسین کرباسچی دبیرکل این حزب و عطاالله مهاجرانی از چهره های مطرح آن در انتخابات اخیر از مهدی کروبی حمایت کردند اما حزب کارگزاران از نامزدی میر حسین موسوی حمایت کرده است. حزب کارگزاران سازندگی، اخیرا با انتشار بیانیه ای نتیجه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را که محمود احمدی نژاد پیروز آن معرفی شده، قابل پذیرش ندانسته است.

مطالب مرتبط