ابی به اعتصاب غذای اکبر گنجی می پیوندد

ابی، خواننده سرشناس پاپ ایران در بیانیه ای از برنامه اعتصاب غذای سه روزه اکبر گنجی در برابر سازمان ملل متحد اعلام حمایت کرده و از پیوستن به اعتصاب کنندگان خبر داده است.

ابراهیم حامدی، ابی، در این حال نگرانی خود را از وضع بازداشت شدگان ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران اعلام کرده است.

اکبر گنجی قرار است از 22 تا 24 ژوئیه، 31 تیر تا 2 مرداد، در اعتراض به رخدادهای اخیر ایران و خشونت علیه معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در برابر ساختمان سازمان ملل متحد در نیویورک دست به اعتصاب غذا بزند.

تاکنون تعدادی از فعالان سیاسی و حقوق بشر و هنرمندان ایرانی مانند گوگوش حمایت خود را از برنامه اعتصاب غذای آقای گنجی در برابر سازمان ملل اعلام کرده اند.

'حضور پر شور مردم'

ابی در بیانیه خود گفت: "حوادث ماه های اخیر ایران خیره کننده بوده است. حضور پر شور مردم با رنگ های شاد، همه را به این گمان انداخت که از طریق صندوق های رأی می توان به دولت نه گفت و حکومت و سیاست ها را تغییر داد."

او در این حال از این که اعتراض آرام مردم ایران به نتیجه انتخابات با " گلوله و باتوم و گاز اشگ آور و بازداشت و شکنجه" پاسخ داده شد، تاسف خورده است.

ابی با قهرمان خواندن ده ها تن از کشته شدگان حوادث اخیر ایران گفت: "اینک دهها تن از فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در شرایطی دشوار در زندان ها اسیر شده اند. باید به داد آنها رسید."

بیانیه ابی می افزاید که او در سومین روز اعتصاب غذای اکبر گنجی، فعال سیاسی ایرانی، به او و سایر اعتصاب کنندگان خواهد پیوست.

او همچنین از سایر ایرانی های مقیم ایالات متحده خواسته است به این اقدام بپیوندند.

مطالب مرتبط