اژه‌ای: قصد اسرائیل برای ترور احمدی‌نژاد

Image caption این اولین باری نیست که غلامحسین محسنی اژه ای از وجود طرحی برای سوء قصد به جان محمود احمدی نژاد سخن می گوید

غلامحسین محسنی اژه ای وزیر اطلاعات ایران مدعی شد اسرائیل قصد داشت محمود احمدی‌نژاد را ترور کند و برای دستیابی به این هدف هماهنگی هایی را نیز انجام داده بود.

آقای اژه ای در همایش "مسئولان هیئت های رزمندگان اسلام" دلیل تلاش اسرائیل برای ترور آقای احمدی نژاد را مخالفت با انتخاب مجدد او به سمت ریاست جمهوری ایران دانستو اسرائیل را "سر سخت ترین مخالف" آقای احمدی نژاد دانست.

وزیر اطلاعات ایران در اظهارات خود مدعی شد مقام های اسرائیلی در حاشیه شرم الشیخ، و همچنین در پاریس با نمایندگانی از سازمان مجاهدین خلق ایران دیدار کرده اند.

با این حال آقای آژه‌ای مدعی شد "منافقین در قبال این کار شروطی گذاشتند و از آنها خواستند که آمریکا و غرب نام منافقین را از لیست سیاه خارج کند."

آقای اژه ای درباره زمان این دیدارها جزئیاتی را عنوان نکرد و مشخص نیست که دیدار مورد ادعا در حاشیه کدام اجلاس در شرم الشیخ رخ داده است.

وزیر اطلاعات ایران گفت "دشمنان" برای ترور محمود احمدی نژاد با "اشرار شرق کشور" نیز تماس گرفتند و "به آنها اطلاعاتی نیز دادند که هنوز هم این امر ادامه دارد."

این اولین باری نیست که ادعاهایی درباره وجود طرحی برای سوء قصد به جان آقای احمدی نژاد مطرح می شود؛ در اوایل تابستان سال 1387 برخی مشاوران آقای احمدی نژاد و سپس ابوالفضل ظهره وند، سفیر سابق ایران در ایتالیا مدعی شدند که در جریان سفر آقای احمدی نژاد به رم برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، فائو، تلاش هایی صورت گرفت تا او را با استفاده از تابش مقادیر بسیار زیاد اشعه ایکس، دچار مسمومیت کنند.

پیش از آن نیز آقای احمدی نژاد مدعی شده بود در جریان سفری که در روزهای پایانی سال 1386 به عراق داشت، "دشمنان" طرح ربودن او را داشته اند.

مصطفی نجار، وزیر دفاع و غلامحسین محسنی اژه ای هم پس از گسترش انتقادها از طرح ادعای ترور آقای احمدی نژاد در عراق به وسیله روزنامه های غیردولتی ایران، این خبر را تائید کرده بودند.

مطالب مرتبط