دادستان ایران: تحریم قطعات هواپیما جان مسافران را می گیرد

قطعه ای از هواپیما
Image caption قطعه ای از هواپیمای کاسپین که در نزدیکی قزوین سقوط کرد و 168 مسافر آن جان باختند

قربانعلی دری نجف آبادی دادستان کل کشور، با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای مسافری در نزدیکی قزوین، اعلام کرده که تحریم قطعات هواپیما معضلی جدی است که جان مسافران را می گیرد.

در سانحه سقوط هواپیمای مسافری توپولف که از تهران عازم ایروان پایتخت ارمنستان بود 168 مسافر و خدمه هواپیما کشته اند. این حادثه روز چهارشنبه 24 تیر (15 ژوئیه) و دقایقی بعد از پرواز هواپیما از فرودگاه امام خمینی تهران، در نزدیکی قزوین رخ داد.

آقای دری نجف آبادی، سیاسی کردن تامین قطعات هواپیما و تحریم ارائه خدمات هواپیمایی را اقدامی غیر انسانی توصیف کرده و گفته است:"تحریم های هواپیمایی یکی از مصادیق بارز اقدامات علیه بشریت است.

به گفته آقای دری نجف آبادی، افزایش امنیت پرواز به عنوان یک مطالبه ملی و خواست عمومی است و باید دستگاههای مسئول آن را پیگیری کنند.

مشکل اصلی شرکت های هواپیمایی ایران، فرسودگی ناوگان هوایی است و این کشور به دلیل تحریم های آمریکا نتوانسته در سه دهه اخیر ناوگان هوایی خود را بازسازی و نوسازی کند.

آقای دری نجف آبادی در بیانیه اش هیچ نامی از آمریکا نبرده است.

تحریم‌های آمریکا بعد از انقلاب‌ ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده و بر اساس آن ایران نمی تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات تشکیل دهنده آنها آمریکایی باشد خریداری کند حتی اگر این هواپیماها در کشورهای دیگر ساخته شود.

ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند.

این راه حل در کوتاه مدت جوابگوی نیازهای داخلی و بین المللی ناوگان هوایی بوده اما سقوط پی در پی هواپیماهای کهنه و روسی باعث شده تا ناوگان هوایی این کشور در ردیف خطرناک ترین ناوگان هوایی جهان جای بگیرد.

ایران در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای نوسازی ناوگان هوایی خود انجام داده اما عمده این تلاش ها بی ثمر بوده و این کشور نتوانسته در خرید هواپیما از بند تحریم های آمریکا بگریزد.

مطالب مرتبط