دبیرکل موتلفه: آقای هاشمی، دستگیر شدگان مسلح به مسلسل بودند

محمد نبی حبیبی، دبیركل حزب موتلفه اسلامی در واكنش به خطبه‌های نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی گفت: متاسفانه آقای هاشمی رفسنجانی از تریبون نماز جمعه تهران بهره‌برداری جناحی و گروهی كردند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آقای حبیبی گفت: آقای هاشمی نباید سخنگوی یك جریانی باشد كه نتوانسته اكثریت آراء را به خود اختصاص دهد. متاسفانه‌ خطبه‌های نماز جمعه آقای هاشمی این حقیقت را كه آقای احمدی‌نژاد در مناظره گفته بود كه برخی از نامزدها در انتخابات به محوریت آقای هاشمی با من رقابت می‌كنند به اثبات رساند.

وی ادامه داد: آقای هاشمی خوب می‌دانند رقابت انتخابات تمام شده حتی اقلیت و اكثریت مردم نتایج را پذیرفته‌اند. یك جریان كه می‌خواهد باندی عمل كند هنوز نتایج را به رسمیت نمی‌شناسد و برخی از وابستگان این جریان به دنبال آشوب و هرج و مرج است.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطیب نماز جمعه هفته پیش بود. او بخشی عمده ای از سخنرانی اش را به انتخابات ریاست جمهوری و وقایع پس ازآن اختصاص داد. آقای هاشمی وضعیت فعلی ایران را "بحرانی" خواند ور اهکارهایی برای خروج از این بحران از جمله آزادی همه بازداشت شدگان پس ازانتخابات ارائه داد که با واکنش شدید بسیاری از گروه ها و شخصیتهای اصولگرا رو به رو شد.

آقای حبیبی در واکنش به پیشنهاد فوق گفت: جناب آقای هاشمی خواستار آزادی بی قید و شرط زندانیان حوادث اخیرشده‌اند. سوال ما از ایشان این است كه با توجه به اینكه دستگیرشدگان افرادمسلح به مسلسل و برخی سلاحهای گرم دیگر و بی‌سیم‌های پیشرفته هم هستند و برخی افراد نیز اغتشاشات را سازماندهی كرده‌اند، فكر نمی‌كنید دلسوزی بی‌قید و شرط شما در مورد این قبیل افراد یعنی حمایت از اخلال‌كنندگان در امنیت كشور و مردم؟

دبیركل حزب موتلفه اسلامی که پس ازجلسه شورای مرکزی این حزب سخن می گفت، در انتقاد از اظهارات آقای هاشمی که ریاست دو نهاد قدرتمند را در جمهوری اسلامی بر عهده دارد گفت:كسی كه در راس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان قرار دارد باید مواضع فراجناحی داشته باشد و اول مومن به قانون و ساختارهای قانونی كشور باشد،این قبیل مواضع كه در خطبه‌های جمعه 26 تیر اتخاذ شد ضربه‌ جدی به شخصیت و حیثیت مردمی و انقلابی ایشان است و ما جز اینكه تاثر و تاسف خود را اعلام كنیم چیزی نمی‌توانیم بگوییم.

آقای حبیبی با تاکید بر صحت انتخابات اخیر در ایران گفت که انتخاباتی آزاد، سالم و با رقابت فشرده برگزار شده است، 24.5 میلیون نفر به یك نفر رای داده‌اند و 13 میلیون نفر به كس دیگر. او افزود که فاصله آراء یك عدد 11 میلیونی است. این واقعیت نباید رقبا رابه موضعی بكشاند كه هیچ معیار قانونی و عقلانی بر آن مترتب نیست. حتی تاآنجا بروند كه بیش از یك ماه است رسانه‌های بیگانه‌ برای آنها كف و سوت بزنند.

او در خصوص راهکارهای پیشنهاد آقای هاشمی برای خروج ار وضعیت فعلی گفت: "مخاطب ایشان در طرح این پیشنهادات كیست؟ ایشان می‌گویند بیش از همیشه به وحدت نیاز داریم. ما سوال می‌كنیم آیا این خطبه وحدت‌آفرین بود؟ حتی پاسخ خود ایشان به این سوال منفی است. چرا كه آثار خطبه‌های خود را دیدند."

آقای حبیبی همچنین در بخشی دیگر از گفته هایش نسبت به انتخاب اسفندیار رحبم مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهوری انتقاد کرد و گفت: آقای مشایی به دلیل عملكرد نامناسب و مواضع غیراصولی مورد انتقاد مراجع عظام، مجلس و احزاب و گروههای اصولگرا بود. حق بود كه آقای احمدی نژاد لااقل حساسیت دوستان خود را در این انتصاب ملاحظه می‌نمودند.

او از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران خواست که در این تصمیم تجدید نظر كند. به گفته او "بسیاری از افراد توانمند دوست احمدی نژاد هم حاضر به همكاری با آقای مشایی و نظیروی نیستند."

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست