به روز شده:  15:57 گرينويچ - جمعه 24 ژوئيه 2009 - 02 مرداد 1388

سانحه مرگبار هواپیمای مسافربری در مشهد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

خبرگزاری های ایران گزارش داده اند که در اثر وقوع سانحه برای یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه مشهد، ده ها نفر کشته و زخمی شده اند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی به خبرگزاری رسمی دولت ایران گفته است که بر اثر سانحه و آتش سوزی در هواپیمای مسافری تهران - مشهد شرکت هواپیمایی آریا در روز جمعه دوم مرداد (۲۴ ژوئیه)، تا ساعت ۸ شب به وقت محلی دست کم شانزده نفر کشته و حدود بیست تن مجروح شده اند.

قهرمان رشید به ایرنا گفته است که این هواپیما از نوع ایلوشین بوده و همه مسافران آن تخلیه شده اند.

خبرگزاری فارس در گزارشی از سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نقل کرده است که سیزده تن از کشته شدگان از خدمه پرواز و سه تن از مسافران آن بوده اند.

پیش تر خبرگزاری مهر تعداد خدمه کشته شده در این پرواز را چهارده نفر عنوان کرده بود.

مهدی دادپی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی آریا از قربانیان این حادثه است.

این خبرگزاری به نقل از یکی از مسافران هواپیما نوشته است که این هواپیما تا لحظه فرود مشکلی نداشته، اما در هنگام فرود چرخ های جلوی آن باز نشده و چرخ عقب هم دچار مشکل شده است.

بر اساس این گزارش این مسافر که غلامحسین عباس آبادی نام دارد، اضافه کرده که هواپیما در این حالت به دیوار فرودگاه برخورد کرده، به زمین های کشاورزی خارج از فرودگاه وارد شده و با دکل های برق برخورد کرده است.

یک مقام آگاه نیز به خبرگزاری فارس گفته است که این حادثه حدود ساعت ۱۸ به وقت محلی در فرودگاه بین المللی مشهد اتفاق افتاده و "بیش از ۳۰ تن" در آن "کشته و مجروح" شده اند.

این سانحه در حالی اتفاق می افتد که تنها ۹ روز از سقوط هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ایروان بود می گذرد.

تمام ۱۶۸ سرنشین آن هواپیما که در نزدیکی قزوین سقوط کرده بود، جان باختند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.