دادستان تهران می گوید افراد باقی مانده در زندان اغتشاشگر هستند

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:" به گفته دادستان تهران افرادی که در حال حاضر در زندان هستند جزو معترضان نیستند بلکه جزء اغتشاشگران هستند."

کاظم جلالی با اشاره به دیدار اعضای کمیته پیگیری کننده مسائل مربوط به بازداشت شدگان اخیر با دادستان تهران، در گفت و گو با فارس اعلام کرد :" کسانی که اکنون در بازداشت هستند به دو دسته تقسیم می شوند."

"به گفته سعید مرتضوی یک دسته به شکل سیاسی فعالیت می کردند و به نظر دادستان تهران آنها اساسا اتاق فکر اغتشاشات و جریانات اخیر بودند و با برنامه ریزی کار کرده بودند. دسته دیگر نقش میدانی در اغتشاشات یا در تخریب اموال عمومی نقش داشتند و برخی دارای سلاح گرم و سرد بودند. "

آقای جلالی نماینده مردم شاهرود افزود: مقرر شد با کسانی که متنبه شدند یا جرم و اتهامشان سنگین نیست با رافت برخورد شود. همچنین افرادی که دارای اتهامات سنگین هستند هرچه سریع تر روند کار دادرسی شان انجام شود و با وکیل و همه ضوابط قانونی در دادگاه جاضر شودند. دادستان نیز اعلام کرد که این اقدامات را انجام خواهد داد."

سخنگوی کمیته ۱۰ نفره مجلس برای بررسی مسایل مربوط به بازداشت شدگان پس از انتخابات، همچین گفت که در این دیدار در خصوص محسن روح الامینی و کامرانی، دو نفر از بازداشت شدگان این حوادث که جان خود را از دست داده اند، از دادستانی توضیح خواستند که آقای مرتضوی در پاسخ به این پرسش گفت که این دو نفر دچار بیماری مننژیت بودند و قرار شده پرونده بالینی این افراد در اختیار این هیات قرار گیرد. هیات ۱۰ نفره، دو نفر از اعضای کمیسیون قضایی را که قاضی هستند مامور مطالعه پرونده ها کرده و دادستان نیز از مامور کردن یک قاضی برای بررسی پرونده خبر داده است.