تقدیر نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات

رسانه های دولتی ایران از تقدیر 210 نماینده مجلس از غلامحسین محسنی اژه ای وزیر پیشین اطلاعات خبر داده اند. نمایندگان تلویحا از وی به عنوان یکی از "مردان خدا" یاد کردند.

نمایندگان با امضاء بیانیه ای که روز سه شنبه ششم مرداد ماه (28 ژوئیه) در پایان جلسه علنی مجلس قرائت شد از "ولایت مداری و خدمات" وزیر پیشین اطلاعات تجلیل کردند.

دویست و ده نماینده مجلس گفتند که "این روزها شاهد آزمونی بزرگ از.....آقای محسنی اژه ای بودیم که با انتخاب راه صحیح و برگزیدن دفاع از کیان ولایت فقیه، باری دیگر نشان داد که حمایت از .....آیت الله خامنه ای و ارزش های نظام را با هیچ چیز دیگر عوض نمی کند."

غلامحسین محسنی اژه ای به دلیل اختلاف نظرهایش با محمود احمدی نژاد در پی ناآرامیهای گسترده در تهران توسط رییس جمهور از مقام وزارت عزل شد.

آقای محسنی اژه ای با طرح پخش "اعترافات" بازداشتیان از تلویزیون دولتی ایران مخالفت کرده بود.

در ادامه بیانیه نمایندگان نوشته شده که "مردان خدا همیشه در مواقع حساس و شرایط دشوار تصمیم گیری شناخته می شوند و پیروز از صحنه های سخت امتحان بیرون می آیند."

آقای احمدی نژاد برای چند روز باقی مانده از عمر دولت نهم مجید علوی معاون سابق امنیت وزارت اطلاعات را به عنوان سرپرست آن وزارتخانه منصوب کرده است.

با خروج وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی از کابینه، مجلس باید به موجب اصل 136 قانون اساسی بار دیگر به دولت محمود احمدی نژاد رای اعتماد دهد، هر چند که کمتر از یک هفته به پایان عمر دولت او (دولت نهم نظام جمهوری اسلامی) باقی مانده است.

مطالب مرتبط