بی اطلاعی خانواده حجاریان از انتقالش به 'خانه سازمانی'

حجاریان
Image caption آقای حجاریان از زمان بازداشت یکبار به بیمارستان منتقل شده است

خانواده سعید حجاریان، از چهره های برجسته اصلاح طلبان، می گویند از انتقال او از زندان به خانه سازمانی مطلع نشده اند.

دختر او زینب حجاریان به بی بی سی فارسی گفت که با وجود درخواستهای خانواده اش برای آزادی کامل آقای حجاریان، مقامات هنوز اعتنا نمی کنند. خانم حجاریان همچنین گفت تاکنون کسی درباره انتقال پدرش به آنچه خانه سازمانی اعلام شده، اطلاعی به خانواده اش نداده است.

خانم حجاریان در سوم مرداد به نقل یکی از پزشکان سابق سعید حجاریان از احتمال ابتلای پدرش به هپاتیت ویروسی و بروز عوارض جانبی آن بر مغز و اعصابش خبر داده بود.

به گفته خانواده آقای حجاریان، او از هنگام بازداشت تاکنون در سلول انفرادی نگه داشته می شد.

پیشتر رسانه های ایران از قول کاظم جلالی، سخنگوی کمیته ویژه مجلس ایران در پیگیری حوادث اخیر این کشور، نقل کرده بودند که سعید حجاریان به یک خانه سازمانی منتقل شده است.

آقای جلالی به نقل از سعید مرتضوی، دادستان تهران گفته است که این خانه دارای امکانات رفاهی و پزشکی مناسب برای آقای حجاریان است و امکان رفت و آمد خانواده اش به این خانه وجود دارد.

هیچ توضیحی درباره علت انتقال آقای حجاریان به این مکان بجای خانه خودش ارائه نشده است.

خانواده اش می گویند آقای حجاریان به دلیل وجود مشکل در استفاده از اندام حرکتی خود نیاز به مراقبت همزمان از سوی دو یا سه نفر داشته است و اکنون در وضعیتی نامناسب به سر می برد. او در اواسط تیرماه به دلیل وخامت حالش به بیمارستان انتقال یافته بود.

سعید حجاریان در سال 1378 در حالی که نائب رئیس شورای شهر تهران بود در برابر ساختمان این شورا مورد سوئ قصد قرار گرفت و از آن تاریخ به علت آسیب دیدگی سیستم اعصاب مرکزی دچار مشکلات حرکتی و گفتاری است.

او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر از حامیان میر حسین موسوی، یکی از دو نامزد اصلاح طلب بود و پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به همراه ده ها تن از سیاستمداران اصلاح طلب، روزنامه نگاران و معترضان بازداشت شد.

محمد علی ابطحی، بهزاد نبوی، محسن امین زاده و مصطفی تاجزاده از دیگر سیاستمداران اصلاح طلب دستگیر شده هستند که به همراه سایر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران در بازداشت هستند.

مطالب مرتبط

از بی بی سی