شرایط پس از انتخابات و سوانح هوایی بر گردشگری 'تاثیر گذاشته'

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، یک عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفته است که سوانح اخیر هوایی در ایران، بر پروازهای داخلی تورها اثر منفی به جا گذاشته است.

جامعه تخصصی تورگردانان ایران نوعی انجمن صنفی است که آژانس های تورگردانی عضو آن هستند و برای جذب توریست به خصوص از اروپا و آمریکا فعالیت می کند.

محمد علی واقفی از اعضای هیات مدیره این سازمان به ایسنا گفت: "البته تورهای خارجی مدت زیادی است که تحت تاثیر شرایط داخلی کشور در حال لغو شدن هستند و هم چنان این روند ادامه دارد، اما همان تعداد اندک گردشگران هم که تصمیم گرفته بودند به ایران بیایند با توجه به حوادث اخیری که در ناوگان هوایی کشور رخ داد، به استفاده از مسیرهای هوایی در ایران تمایل ندارند."

منظور او از "شرایط داخلی" اشاره به بحران پس از انتخابات ایران است.

آقای واقفی افزود: "اگر در برنامه تور این گردشگران مسیر هوایی باشد آنها درخواست می کنند مسیر زمینی را جایگزین کنیم."

وی گفت که این صنعت از لغو سفر تورهای ورودی به ایران "خیلی متضرر" شده است.

ایران در دو هفته اخیر شاهد دو حادثه مرگبار هوایی بوده است.

یک هواپیمای پرواز خطوط هوایی کاسپین از نوع توپولوف روز 15 ژوئیه - 24 تیر - از تهران به ایروان می رفت که در حوالی قزوین سقوط کرد و تمامی ۱۶۸ سرنشین آن کشته شدند.

روز جمعه - 24 ژوئیه - نیز یک هواپیمای مسافری از نوع ایلیوشین ۶۲ متعلق به شرکت هواپیمایی آریا هنگام فرود در مشهد از باند منحرف شد که این حادثه منجر به مرگ ۱۶ تن و آسیب دیدگی حدود سی نفر از سرنشینان پرواز شد.

مطالب مرتبط