دفتر هاشمی رفسنجانی 'اعترافات' ابطحی را تکذیب کرد

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی بخشی از آنچه را رسانه های ایران به عنوان 'اعترافات' محمدعلی ابطحی در جلسه روز شنبه دادگاه منتشر کرده اند، تکذیب کرد.

در بخشی از سخنانی که از آقای ابطحی نقل شده است، به تشکیل جلسه ای اشاره شده که در آن آقای هاشمی رفسنجانی با محمد خاتمی و میرحسین موسوی "هم قسم" شده است.

اما دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام که آقای هاشمی رفسنجانی ریاست آن را به عهده دارد با انتشار اطلاعیه ای این سخنان را "از اساس کذب محض" خوانده که "معلوم نیست در چه شرایط و ملاحظاتی بیان شده است".

در این اطلاعیه که عصر روز شنبه ۱۰ مرداد (اول اوت) منتشر شده، آمده است که در دیداری که بعد از یکی از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور آقای خاتمی، آقای موسوی و حسن خمینی برگزار شده بود، "آقای خاتمی اعلام مواضع خود را به جلسه مجمع روحانیون مبارز موکول کرد، آقای موسوی مواضع خود را با صدور بیانیه ای قبلا منتشر کرده بود و آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در آن جلسه بر رعایت موازین قانونی در اعلام مواضع و پیگیری خواسته ها تأکید کرده بود".

دفتر آقای هاشمی رفسنجانی تأکید کرده که او در جریان انتخابات از هیچ یک از نامزدها حمایت نکرده و در حوادث پس از انتخابات هم نقشی نداشته است.

در پایان اطلاعیه این دفتر آمده است: "انشاءالله همه ما در بیان مطالب و همچنین اعتراف گرفتن از بازداشت شدگان اخیر، برای خوشایندی یک جریان خاص، اصل و اساس نظام را زیر سئوال نبریم".