مشاور احمدی نژاد: دو هفته پیش استعفا داده بودم

جوانفکر
Image caption ظاهرا جوانفکر در انتظار جواب احمدی نژاد به استعفانامه خود هم نماند

یکی از مشاوران محمود احمدی نژاد گفته دو هفته پیش از سمت خود کناره گیری کرده است.

روز دوشنبه، 3 اوت (12 مرداد)، خبرگزاری کار ایران - ایلنا - به نقل از علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، گزارش کرد که وی دو هفته پیش از سمت خود استعفا داده و از پذیرش یا رد استعفای خود هم خبری ندارد.

آقای جوانفکر همچنین گفته است که تنها آمادگی آن را دارد که در حوزه های کارشناسی فعالیت کند و آماده پذیرش "مسئولیت خاصی" نیست.

وی این نظر را که به خاطر خستگی از فعالیت های دولتی استعفا داده رد کرد اما در مورد دلیل کناره گیری خود از سمت مشاور مطبوعاتی رئیس جمهوری نیز توضیحی نداد.

در عین حال، اظهارات آقای جوانفکر در این مورد که اطلاعی از پذیرفته شدن یا نشدن استعفای خود ندارد، این احتمال را مطرح می کند که ممکن است محمود احمدی نژاد این مشاور خود را برکنار کرده باشد و یا آقای جوانفکر به نشانه اعتراض یا ناخرسندی، از مقام خود استعفا داده و حتی در انتظار پاسخ به استعفانامه خود هم نمانده باشد.

روز گذشته، خبر استعفای علی اکبر جوانفکر انتشار یافت اما برخی منابع گفتند که ممکن است دلیل این اقدام، آمادگی برای انتصاب به سمت مهمتری در دولت جدید محمود احمدی نژاد باشد.

معلوم نیست به چه دلیل خبر استفعای آقای جوانفکر در دو هفته پیش در همان زمان از سوی منابع دولتی یا خود او انتشار نیافت و اعلام نشده که آیا این استعفانامه مورد قبول آقای احمدی نژاد قرار گرفته یا نه.

با اینکه هنوز دولت جدید محمود احمدی نژاد آغاز به کار نکرده، شماری از اعضای این دولت از جمله رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیران اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی برکنار شده و یا استعفا داده اند.

پس از انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد، برخی ناظران گفتند که احتمالا وی به تصفیه گسترده ای در سطوح مختلف تشکیلات دولتی ایران دست خواهد زد و افراد نزدیکتر به خود را به سمت های مختلف منصوب خواهد کرد.

علی اکبر جوانفکر از کارکنان سابق خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - بوده که در دوره ای که محمود احمدی نژاد تصدی شهرداری تهران را بر عهده داشت، در شهرداری هم فعالیت می کرد.

در جریان مبارزات انتخابی نهمین دوره ریاست جمهوری، آقای جوانفکر عضو کمیته تبلیغات ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد بود و در دولت نهم به سمت مشاور مطبوعاتی آقای احمدی نژاد منصوب شد.

مطالب مرتبط