مهاجرانی: هاشمی بین ولایت فقیه و حقوق مردم، دومی را انتخاب کرد

عطاء الله مهاجرانی- عکس از وب سایت شخصی آقای مهاجرانی
Image caption آقای مهاجرانی می گوید اختلاف دیدگاه ها به مغز استخوان جمهوری اسلامی رسیده است

عطاءالله مهاجرانی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید حاضر نشدن بعضی شخصیت های عالی رتبه ایران در مراسم تنفیذ و تحلیف محمود احمدی نژاد نشان می دهد تفاوت نظر و اختلاف دیدگاه ها به "مغز استخوان جمهوری اسلامی" رسیده است.

آقای مهاجرانی در گفتگو با بی بی سی گفت حاضر نشدن رئیس مجمع تشخیص مصلحت، رئیس بازرسی دفتر رهبری، کاندیداهای رقیب و هیات رئیسه فراکسیون اقلیت مجلس در مراسم تحلیف آقای احمدی نژاد نشان داد این گروه نتیجه انتخابات را تایید و مشروعیت آن را قبول نمی کند.

محمد خاتمی، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و علی اکبر ناطق نوری از افراد غائب در مراسم تنفیذ و تحلیف محمود احمدی نژاد بودند.

آقای مهاجرانی همچنین از این که حاکمیت به راه حل های ارائه شده از سوی معترضان به نتیجه انتخابات برای خروج از وضع کنونی توجه نکرده است، انتقاد کرد.

آقای مهاجرانی گفت: "به جای حل مشکل سعی کردند به آن دامن بزنند. مثل تعبیری که مقام رهبری داشتند که خواص مردود شدند."

آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با انتقاد از معترضان به نتیجه انتخابات گفته بود این انتخابات برخی خواص را مردود کرد.

آقای مهاجرانی گفت: "امروز همان خواص مردود شده با عدم حضور (در مراسم تحلیف) نشان دادند بر موضع خود پایدار هستند."

عطاءالله مهاجرانی همچنین در سخنان خود با اشاره به نظرهایی که درباره جایگاه ولی فقیه و رای مردم در حکومت ایران وجود دارد و رخدادهای قبل و بعد از انتخابات گفت: "به نظر من آقای هاشمی به این تصمیم رسیده است که بین آنچه اسمش ولایت فقیهی که به حقوق ملت متعهد نیست و آن چه حقوق ملت است، دومی را انتخاب کند."

آقای مهاجرانی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری در سالگرد صدور فرمان مشروطیت و جشن های نیمه شعبان که هر دو نمادهای عدالتخواهی مردم ایران است گفت در آستانه نیمه شعبان که توجه به عدالت گستری امام زمان است، "کسی که (مردم) او را از اساس مشروع نمی دانند و معتقد هستند او حقی را غصب کرده است" متنی را می خواند که در آن درباره ملت و عدالت صحبت می شود.

به گفته آقای مهاجرانی در حالی که حاکمیت از نتیجه این انتخابات راضی است، مردم آن را نپذیرفته اند و به همین دلیل وقتی در مجلس مراسم تحلیف برپاست، مردم در میدان های شهر در حال اعتراض هستند.

مطالب مرتبط