پسر نازک افشار: این دادگاه مضحک است

Image caption نازک افشار

آرش نعیمیان، پسر نازک افشار، کارمند بخش فرهنگی سفارت فرانسه، می گوید ماموران امنیتی ایران مادرش را ظرف دو روز بازداشت کرده و به دادگاه کشانده اند.

آقای نعیمیان که خود در فرانسه اقامت دارد، به بخش فارسی بی بی سی می گوید روز پنجشنبه با مادرش تلفنی صحبت کرده و قرار شام امشب (شنبه) با وی را در پاریس گذاشته است.

اما به گفته او، ماموران شامگاه پنجشنبه به خانه مادرش رفته و او را بازداشت کردند. قرار بود خانم افشار که 18 سال در سفارت فرانسه در تهران کار می کرده، جمعه به فرانسه پرواز کند.

آقای نعیمیان می گوید اولین بار خانم افشار اواخر ماه ژوئن به اتهام شرکت در تظاهرات مورد بازجویی قرار گرفت ولی آزاد شد. خانم افشار همان موقع برای خود وکیل گرفت، ولی بعد از بازداشتش در روز پنجشنبه، هنوز وکیل مدافعش موفق به دیدار با او نشده است.

آقای نعیمیان می گوید بعد از آن که شنیده است مادرش ظرف 48 ساعت بازداشت شده و در دادگاه اعتراف کرده، اولین برداشتش این است که این دادگاه مضحک است.

پسر خانم افشار می گوید که در جریان بازجویی ها در اواخر ژوئن، مادرش تهدید شده بود که به اقدام علیه امنیت ملی متهم خواهد شد، ولی حالا از آنچه مقامات ایران اعترافات نازک افشار عنوان کرده اند، چنین برمی آید که او با اتهام "اغتشاشگری و ایجاد شبکه و پناه دادن به اغتشاشگران در بخش فرهنگی سفارت فرانسه" مواجه شده است.

آقای نعیمیان این اتهامات را نیز مضحک می خواند.