دبیرکل فراکسیون خط امام: کسانی که مورد تعرض قرار گرفتند، به مجلس مراجعه کنند

محمدرضا تابش، دبیرکل فراکسیون خط امام در مجلس ایران از کسانی‌ که در بازداشتگاه‌ها مورد تعرض و هتک حرمت قرار گرفته و یا با برخورد غیرقانونی مواجه شده‌اند خواست که به مجلس مراجعه کنند.

او در گفت و گویی با پارلمان نیوز، پایگاه خبری این فراکسیون گفت که علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس تضمین داده است تا برای این افراد، در صورت مراجعه به مجلس مشکلی ایجاد نشود.

آقای تابش گفت که علی لاریجانی، رئیس مجلس، محمد حسن ابوترابی ‌فرد، نایب رئیس مجلس و رئیس کمیته ویژه بررسی حوادث بعد از انتخابات، غلامعلی حدادعادل و علاالدین بروجردی در دیداری با تعدادی از نمایندگان بر ضرورت تسریع در رسیدگی به وضعیت بازداشت‌شدگان و خروج خانواده‌ها از نگرانی تاکید داشتند.

به گفته او خانواده‌های زندانیان سیاسی اصلاح‌طلب هفته آینده با رئیس مجلس ملاقات خواهند کرد و از نزدیک دغدغه‌های خود را مطرح می کنند.

آقای تابش همچنین با انتقاد از موضع‌گیری‌ها و نوع انعکاس اخبار حوادث بعد از انتخابات و جلسات محاکمه بازداشت‌شدگان در صدا و سیما گفت: "صدا و سیما تلاش دارد تا تمامی اخبار مرتبط با اصلاح‌طلبان را وارونه نشان داده و بر آتش کدورت‌های پس از انتخابات بیافزاید."

او افزود: "رسانه ملی وظیفه داشت تا فضای ملتهب پس از انتخابات را بصورت معقولانه و بی‌طرفانه مدیریت کند، نه آنکه بر حجم تخریب‌ها و تحقیرها بیافزاید و مردم و معترضان را تحریک کند."

در پی اعتراض های اخیر نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران و بازداشت تعدادی از معترضان، گزارش های متعددی در خصوص شکنجه بعضی از بازداشت شدگان منتشر شده است که واکشنهای مختلفی را از سوی چهره های سیاسی ایران در پی داشته است.

دو روز پیش مهدی کروبی، رئیس اسبق مجلس ایران و یکی از نامزدهای انتخابات اخیر در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان نشبت به شایعه تجاوز در بازداشتگاه های ایران ابراز نگرانی کرده و خواهان پیگیری این موضوع شده است.

آقای کروبی در نامه خود خطاب به آقای رفسنجانی نوشته بود: "عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند."

گزارش های مختلفی از تجاوز و شکنجه بازداشت شدگان وقایع اخیر منتشر شده که هیچکدام مورد تائید مقامهای رسمی ایران قرار نگرفته است. اما علی لاریجانی اعلام کرد که نامه آقای کروبی باید بررسی شود.

مقام های رسمی ایران تعداد کشته شدگان خشونت های پس از انتخابات را حدود 30 نفر اعلام کرده اند و هرگز مسئولیت کامل مرگ این افراد را به عهده نگرفته اند.

اما نماینده میرحسین موسوی، نامزد معترض انتخابات ایران، می گوید که فهرستی شامل نام 69 نفر از کسانی که در خشونت های پس از انتخابات کشته شده اند به مجلس ارائه کرده است.

تعدادی از چهره های سیاسی ایران معتقدند که بخشی از این افراد در بازداشتگاه ها و بر اثر بدرفتاری جان خود را از دست داده اند و خواهان تعقیب قضایی و مجازات متخلفان شده اند.