برادر کیانوش آسا در بازداشت نیست

Image caption کیانوش آسا، از کشته شدگان ناآرامی های اخیر

کامران آسا، برادر کیانوش آسا از کشته شدگان ناآرامی های پس از انتخابات گفت:" عزیز دانشور آسا ، برادر بزرگم، در بازداشت نیست. چندین بار توسط اداره امنیت فراخوانده شد تا به سئوالات مختلفی پاسخ دهد. او هم اکنون در منزلش به سر می برد."

پیشتر اعلام شده بود که دانشور آسا بازداشت شده و به منطقه نامعلومی منتقل شده است.

آقای آسا در گفت و گو با بی بی سی درمورد دلیل فراخوانده شدن دانشور آسا به اداره امنیت گفت "در دقایق پایانی مراسم چهلم کیانوش آسا، تعدادی از نیروهای انتظامی قصد دستگیری عزیز دانشور آسا را داشتند، که با ممانعت خانواده و مردم مواجه شدند. به صورت مادر و خواهرانم گاز فلفل پاشیدند و عده ای را نیز با باتوم مضروب کردند."

کامران آسا به درگیری میان نیروی انتظامی و افرادی که در مراسم چهلم حضور داشتند اشاره کرد و با توصیف روز چهلم افزود این درگیری "جو آرام" مراسم را بر هم زد.

در مراسم چهلم کیانوش آسا، تعدادی نیز دستگیر شدند و قرار بازداشت ۴۸ ساعته موقت برای آنها صادر شد. کامران آسا در مورد وضعیت بازداشتی های مراسم چهلم گفت که تمام بازداشت شده های مراسم چهلم با ضمانت آزاد شده اند.

آقای آسا با تاکید بر اینکه هنوز جزئیات مرگ کیانوش مشخص نیست گفت:" ما شاکی هستیم، وکیل گرفتیم تا به پرونده کیانوش رسیدگی شود. در قوه قضائیه هم این موضوع را دنیال می کنیم."

کیانوش آسا دانشجوی کارشناسی ارشد مهندس شیمی بوده و در جریان اعتراض های بعد از انتخابات ۲۵ خرداد بر اثر اصابت گلوله کشته شد و پیکرش سوم تیر توسط خانواده شناسایی و در کرمانشاه به خاک سپرده شد.

مطالب مرتبط