کروبی: پاسخ دین فروشان را خواهم داد

مهدی کروبی

مهدی کروبی در واکنش به درخواست محاکمه او به وسیله بعضی از امامان جمعه، گفته است به زودی پاسخ " دین فروشان" را می دهد.

روزنامه اعتماد ملی در شماره روز یکشنبه خود به نقل از آقای کروبی نوشت: "متاسفانه عده‌ای از ائمه ‌جمعه با سوء ‌استفاده از جایگاه مقدس نماز‌جمعه با یک مشت تهمت، افترا و دروغ به دین‌فروشی پرداخته و نسبت به این ساحت مقدس اهانت كرده‌اند."

سخنان آقای کروبی، در واکنش به انتقاد شدید بعضی از امامان جمعه از نامه او به علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام ایراد شده است.

آقای کروبی در این نامه به اشاره به "شایعات متواتر" درباره تجاوز جنسی به بازداشت شدگان دختر و پسر ناآرامی های اخیر ایران، از آقای هاشمی رفسنجانی خواسته بود ضمن بررسی این موضوع، آن را هر طور صلاح می داند به اطلاع رهبر جمهوری اسلامی برساند.

انتشار نامه مهدی کروبی با عکس العمل شدید محافظه کاران ایران روبرو شد و موضوع مطرح شده به وسیله علی لاریجانی، رئیس مجلس تکذیب شد.

امامان جمعه تهران، قم و مشهد و بعضی از شهرهای دیگر در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مرداد، نامه آقای کروبی به آقای هاشمی رفسنجانی را حاوی "اتهامات ناروا و دروغ" علیه مسوولان حکومت خواندند و خواستار مجازات او شدند.

احمدی خاتمی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های خود آقای کروبی را نامه ای "انحرافی" خواند که انتشارش "جشن آمریکا، اسرائیل و بیگانگان" بوده است.

او گفت: "ما از نظام اسلامی انتظار داریم که برخورد مناسب و شایسته را به نمایش بگذارد".

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد نیز آقای کروبی را "پیاده نظام دشمن و عامل استکبار" خواند و گفت او با طرح این "اتهام های ناروا" می خواهد "آبروی نظام را در سطح ملی و بین المللی" ببرد.

آقای کروبی با اشاره به این واکنش ها، نگارش نامه خود را از سر دلسوزی دانست و گفت: " بنده هم از منتقدان و هم از موافقان استقبال کردم اما نمی‌توانم در مقابل توهین‌کنندگان و دین‌فروشان سکوت کنم و حتما به زودی پاسخ آنها را خواهم داد."

مطالب مرتبط