سقوط هلی کوپتر نظامی در نزدیکی تهران

عکس آرشیوی از هلی کوپتر پلیس ایران
Image caption علت سقوط و میزان تلفان حادثه هنوز مشخص نشده است

رسانه های ایرانی گزارش داده اند که یک فروند هلی کوپتر نظامی در حوالی شهریار در 45 کیلومتری غرب تهران سقوط کرده و سه سرنشین آن کشته شده اند.

بنابر این گزارش، این هلی کوپتر که از نوع 214 -سی و نظامی بوده اما دقیق مشخص نشده که این هلی کوپتر متعلق به چه بخشی است. برخی آن را یک هلی کوپتر آموزشی ارتش و برخی آن را متعلق به سپاه پاسداران اعلام کرده اند.

آنطور که از شاهدان عینی نقل شده، این هلی کوپتر قبل از سقوط، در آسمان آتش گرفته بود.

یک روز پیش نیز یک فروند هواپیمای آموزشی در نزدیکی همین منطقه در اشتهارد کرج سقوط کرد و دو نفر از سرنشینان آن جان باختند.

سقوط هلی کوپتر نظامی، سومین حادثه در ظرف کمتر از یک هفته گذشته است.

شش روز پیش نیز یک فروند هلی کوپتر نیروی انتظامی در نزدیکی شهر کرمان در جنوب شرقی ایران سقوط کرد و سه سرنشین آن نفر جان باختند.

بنابر گزارشها این هلی کوپتر حدود با کوه های منطقه سیرچ کرمان برخورد کرده بود.

ایران که از جمله به دلیل تحریم های بین المللی با مشکل ناوگان فرسوده هوایی روبروست، در یک دهه اخیر شاهد حوادث متعدد هوایی بوده است.

ناوگان مسافربری و نظامی این کشور عمدتا از هواپیماهای کهنه ای تشکیل شده که گفته می شود از نظر تعمیر و سرویس در وضعیت خوبی قرار ندارند.

این کشور در تابستان امسال شاهد دو حادثه مرگبار هواپیماهای مسافربری یکی در مسیر تهران به ایروان و دیگری در فرودگاه مشهد بود که در مجموع 185 نفر در آنها کشته شدند.

مطالب مرتبط