محاکمه هفت شخصیت بهائی عقب افتاد

هفته عضو برجسته جامعه یهودیان
Image caption حدود یک سال و سه ماه از زمان بازداشت این هفت نفر گذشته است

محاکمه هفت شخصیت جامعه بهائیان ایران به اتهام "جاسوسی برای اسرائیل" که قرار بود سه شنبه آغاز شود به تعویق افتاده است که دادستانی تهران علت آن را درخواست وکلا برای جمع آوری دفاعیات بیشتر اعلام کرده است.

پیشتر اعلام شده بود که محاکمه این گروه روز سه شنبه یعنی حدود 15 ماه از زمان بازداشت آنها، در یک شعبه دادگاه انقلاب شروع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، روابط عمومی دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران روز دوشنبه در اطلاعیه ای نوشت "... با توجه به اعلام شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مبنی بر درخواست استمهال از سوی وکلای متهمین در مورخ ۲۶/۵/۸۸ ، دادگاه ضمن موافقت نسبت به تمدید، نوبت رسیدگی به اتهام متهمین را به وقت دیگری موکول نموده است."

حسین حداد، معاون دادسرای تهران، دو روز پیشتر به ایرنا گفته بود محاکمه این افراد در دادگاه انقلاب و با حضور وکلای آنان انجام خواهد شد.

شیرین عبادی و عبدالفتاح سلطانی وکیل این متهمان هستند. شیرین عبادی هم اکنون در خارج از ایران بسر می برد و عبدالفتاح سلطانی نیز در جریان بروز بحران انتخاباتی جاری در ایران دستگیر و زندانی شده است.

جامعه بین المللی بهائیان بر بیگناهی این هفت تن تاکید کرده و و به محاکمه آن ها در غیاب دو وکیل اصلی متهمان اعتراض کرده است.

متهمان به نام های فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثاب اعضای "گروه یاران" هستند که به گفته مرکز بین المللی بهاییان به امور جامعه بهاییان در ایران رسیدگی می کردند.

قوه قضاییه بالاخره بهمن ماه گذشته یعنی حدود نه ماه پس از بازداشت این هفت نفر، آنها را از جمله متهم به جاسوسی برای اسرائیل کرد.

مطالب مرتبط