مجمع روحانیون مبارز: اهانت ها به کروبی جنایت است

مجمع روحانیون مبارز در بیانیه جدید خود از "هیاهو" علیه مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، ابراز نگرانی کرده است.

این مجمع در بیانیه هفتم خود همچنین "اهانت های وقیح" به مهدی کروبی را جنایتی دیگر توصیف کرده است.

مهدی کروبی به تازگی از احتمال تجاوز جنسی به دختران و پسران دستگیر شده در جریان درگیری های بعد از انتخابات ریاست جمهوری در بازداشتگاه ها خبر داده بود و در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان، خواسته بود این موضوع را پیگیری کند.

ائمه جمعه تعدادی از شهرهای بزرگ ایران در واکنش به شدت به آقای کروبی حمله کردند و تعدادی از آنها خواستار محاکمه او شدند.

مجمع روحانیون مبارز در انتخابات ریاست جمهوری ایران از میرحسین موسوی، رقیب مهدی کروبی، حمایت می کرد.

این مجمع در بیانیه اش نوشته است:"...اخیرا هیاهو درباره چهره برجسته انقلاب و کشور و شخصیت مورد اعتماد و احترام حضرت امام، حضرت حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای کروبی، دل همه علاقه مندان به امام و سرنوشت کشور را به درد آورده است."

به گفته این مجمع: "جنایت های مسلمی که رخ داد، ایجاب می کرد که با جدیت برای دفاع از حق و حرمت مردم و نگاهداشت اعتبار و حیثیت انقلاب و نظام با مسببان واقعی این جرم و جنایت ها برخورد شود."

چهره هایی چون محمد خاتمی، مجید انصاری، اسدالله بیات، علی اکبر محتشمی پور، محمد موسوی خوئینی عبدالواحد موسوی لاری و محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز هستند.

محمدعلی ابطحی که در انتخابات ریاست جمهوری به صورت انفرادی به حامیان مهدی کروبی پیوسته بود، همزمان با اوج گیری اعتراضات علیه نتایج اعلام شده انتخابات بازداشت شد و هنوز در بازداشت به سر می برد.

مطالب مرتبط