تماس عرب سرخی و تاج زاده با خانواده هایشان

فیض الله عرب سرخی عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که در بازداشت بسر می برد برای اولین بار با خانواده اش تماس گرفته است.

همسر آقای عرب سرخی در مصاحبه با بخش فارسی بی بی سی گفته است که او در این تماس تلفنی "پنج دقیقه ای" صدایی "آرام و متین" داشت بطوریکه امکان درک شرایط زندان میسر نبود.

وی افزود هنگامیکه به همسرش گفته امیدوار است مقام های زندان با آنها برخوردی مودبانه داشته باشند گفته است "انشا الله."

خانم عرب سرخی اظهار داشت مسئولین زندان نیم ساعت پیش از این گفتگو با او تماس گرفته و گفته اند "فقط خانوادگی صحبت کنید و هیچ از بیرون نگویید."

به گفته خانم عرب سرخی هدف مسئولین بازداشتگاه ها "قرنطینه کامل خبری" زندانیان است.

آقای عرب سرخی 45 روز پیش در منزلش دستگیر شده و خانواده اش از او اطلاعی نداشتند.

مصطفی تاجزاده عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت نیز توانسته است برای دومین بار با همسرش تماس بگیرد.

به گزارش پارلمان نیوز، پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی، فخر السادات محتشمی پور همسر مصطفی تاجزاده گفته است آقای تاج زاده با او و سپس با پدر و مادر خود توانسته تلفنی صحبت کند.

به گفته خانم محتشمی پور همسرش اظهار داشته احتمالا ماه رمضان نیز در زندان خواهد بود.

وی افزود به محض انکه به همسرش گفته "اینجا همه می‌دانند که شما بی‌گناه هستید و بی‌گناهی شما بر همه محرز است ناگهان (بازجوها) تماس را قطع کردند."

آقای تاج زاده در این تماس تلفنی خواستار "چند کتاب، نهج‌البلاغه، خودکار و دفترچه یادداشت" شده است.

خانم محشتمی پور می گوید مسئولین زندان در این تماس تلفنی به او گفته اند که همسرش در زندان اوین است اما وقتی از آنها پرسیده "از کجا مطمئن شوم که همسرم در اوین است" پاسخی دریافت نکرده است.

صادق نوروزی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که پیش تر در خبرها آمده بود بر اساس حکم دادگاه با قرار وثیقه آزاد شده نیز تا لحظه تنظیم خبر همچنان در زندان است.

مطالب مرتبط