والیبال ایران، کره جنوبی را شکست داد

والیبال ایران - کره جنوبی - منبع: سایت رسمی بازی ها
Image caption این سومین پیروزی تاریخ والیبال ایران بر کره جنوبی بود

تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در مرحله مقدماتی بازی های جام جهانی در قاره آسیا موفق شد تیم کره جنوبی را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

تیم ایران با تیم های ژاپن، کره جنوبی و قزاقستان همگروه است و از جمع این چهار تیم، دو تیم به مسابقات جام جهانی والیبال سال ۲۰۱۰ که در کشور ایتالیا برگزار خواهد شد، راه پیدا خواهند کرد.

تیم ایران ست های اول و سوم بازی را با نتایج ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۸ به حریف قدرتمند خود واگذار کرد، اما موفق شد در ست های دوم و چهارم با نتایج ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۷ پیروز شود.

در ست پنجم که برنده بازی را تعیین می کرد، ابتدا تیم کره جنوبی با نتیجه ۹ بر ۶ پیش افتاد، اما در نهایت این تیم ایران بود که توانست با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ در این ست و در کل بازی پیروز شود.

علیرضا نادی، کاپیتان ایران، و محمد موسوی دو بازیکن روی تور ایران بودند که در مجموع ۳۳ امتیاز بدست آوردند و سرویس ها و آبشارهای قدرتمند محمد محمدکاظم نیز یکی از عوامل مهم پیروزی ایران بود.

حسین مدنی، سرمربی تیم ایران، بعد از بازی گفت از نتیجه بازی راضی است، ولی به عقیده او بازیکنانش می توانستند دست کم ۲۰ درصد بهتر از این بازی کنند.

این پیروزی، سومین پیروزی تاریخ والیبال ایران بر تیم کره جنوبی بود. پیش از این، ایران یک بار در رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۰۴ پکن با نتیجه ۳ بر صفر و یک بار در نخستین دوره مسابقات قهرمانی والیبال آسیا در سال ۲۰۰۸با نتیجه ۳ بر ۲ کره جنوبی را شکست داده بود.

با این پیروزی بخت ایران برای صعود به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ ایتالیا بیشتر شد.

در دیگر بازی این گروه، دو تیم ژاپن و قزاقستان به دیدار هم رفتند که تیم ژاپن موفق شد با نتیجه ۳ بر یک پیروز شود. بازی های این گروه در شهر کوماکی ژاپن برگزار می شود.

تیم ایران در دومین بازی گروهی خود صبح شنبه با ژاپن روبرو خواهد شد. تیمی که در این دیدار برنده شود، به احتمال زیاد یکی از نمایندگان قاره اسیا در مسابقات جهخانی خواهد بود.

بازی سوم ایران روز یکشنبه و با تیم قزاقستان است.

مطالب مرتبط