"ممنوعیت ایجاد شعب دانشگاههای خارجی در ایران"

مقامات آموزش عالی ایران از ممنوعیت ایجاد شعب دانشگاه های خارجی در ایران خبر دادند و اعلام کردند دانشگاههای خارجی برای فعالیت در ایران باید با دانشگاههای داخلی قرارداد ببندند.

رجبعلی برزویی، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری با اعلام این موضوع تاکید کرد که هیچ موسسه جدیدی از خارج از کشور مجوز ایجاد شعبه در ایران دریافت نکرده و هر موسسه ای که با ابن عنوان در ایران فعالیت کند غیر قانونی است.

به گفته آقای برزویی همکاری و ارتباط با دانشگاههای خارجی تنها در صورت انعقاد تفاهم نامه با دانشگاههای بزرگ ایران آن هم در حوزه تحصیلات تکمیلی و رشته های مورد نیاز و یا کارشناسی در مناطق آزاد امکانپذیر و قانونی است.

پیشتر هم اعلام شده بود که ایجاد شعبات دانشگاههای خارجی در ایران ممنوع است.

این در حالیست که ارسلان قربانی، قائم مقام وقت وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاریهای علمی بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، سال گذشته گفته بود ایجاد شعب دانشگاههای خارجی در ایران با هدف گسترش همکاریهای بین دانشگاهی در دستور کار قرار دارد.

بر اساس گزارش ها وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری تا کنون چند موسسه را که گفته می شد شعب دانشگاههای خارجی هستند تعطیل کرده است.