مشاور پرونده "اتاق امن": هیچ حکمی علیه محرابیان صادر نشده

Image caption علی اکبر محرابیان، وزیر صنایع ایران

یکی از مسئولان پرونده اتاق امن نقض حکم صادره درباره این پرونده را تایید کرد و گفت هیچگونه رای قطعی علیه علی اکبر محرابیان صادر نشده است.

ساعد شهسوار، مشاور حقوقی پرونده اتاق امن در توضیح دلایل نقض حکم اولیه که بر اساس گزارشها بر علیه آقای محرابیان بوده، گفت "ارایه مستندات کافی" و "اثبات نقص وارده به احکام صادره" باعث شد مرجع عالی قضایی این حکم را نقض کند.

به گزارش ایرنا، آقای شهسوار ضمن "کذب" خواندن آنچه درباره آقای محرابیان در رسانه های همگانی درج شده، گفت از ابتدا هم هیچ نوع محکومیت کیفری برای او صادر نشده و موضوع حقوقی بوده است.

این در حالیست که خبرگزاری های ایران چند روز پیش از قول محمد سالارکیا، معاون دادستان تهران نوشته بودند حکم پرونده اتاق امن باطل نشده و در حال رسیدگی است.

معاون دادستان تهران بعد از این گزارشها اظهاراتی را که خبرگزاری ها به او "منتسب کرده بودند" "کذب" خواند. او بر اساس گزارشهای رسانه های ایران کمی قبل تر گفته بود مرجع عالی قضایی پس از بررسی مستشاران عالیرتبه قوه قضاییه طی حکمی، حکم صادره قبلی در خصوص پروژه اتاق امن را خلاف شرع و مغایر با مسلمات فقه تشخیص داده و آن را نقض و ابطال کرده است.

دادگاه عمومی تهران اخیرا به شکایت یک مخترع ایرانی به نام فرزاد سلیمی که مدعی شده بود اختراعی که به نام علی اکبر محرابیان، وزیر صنایع ایران به ثبت رسیده ، توسط او اختراع و طراحی شده است، رسیدگی و ادعای اورا تایید کرده بود.

پس از تایید حکم دادگاه عمومی تهران از سوی دادگاه تجدید نظر درباره آقای محرابیان، محسن کوهکن، از اعضای هیات رئیسه مجلس گفت که اگر آقای محرابیان در کابینه دهم به عنوان وزیر به مجلس معرفی شود، نمایندگان به محکومیت کیفری او توجه لازم را خواهند داشت.

این در حالیست که آقای محرابیان در کابینه جدید محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر صنایع معرفی شده است.

اتاق امن زلزله، که موضوع این پرونده است، سازه‌ای است که با نصب آن در یکی از اتاق‌های منازل مسکونی، آن اتاق در برابر زلزله‌های شدید مقاوم می‌شود.