اعلان آمادگی کروبی برای ارائه مدارک 'تجاوزهای جنسی' به صادق لاریجانی

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران گفته که آماده است مستندات آزار جنسی و تجاوز به برخی از بازداشتی های وقایع بعد از انتخابات ایران را به وی ارائه کند.

مهدی کروبی، روز شنبه (29 اوت) با انتشار نامه ای سرگشاده تاکید کرد که آمادگی دارد تا در هر مکان و زمانی که رئیس قوه قضائیه صلاح بداند با او دیدار و بخشی از مستندات خود را به وی ارائه و نیز برخی از "افراد آسیب دیده" را نیز به رئیس قوه قضائیه معرفی کند.

این نامزد معترض به نتایج انتخابات ایران در عین حال تحقق این امر را مشروط به تضمین امنیت افرادی کرده که که به گفته وی در بازداشتگاه های نیروهای امنیتی مورد تجاوز قرار گرفته اند.

مهدی کروبی پیشتر در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، این اتهام را مطرح کرده بود که به برخی از بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات تجاوز جنسی شده اند.

او در نامه اش به رئیس قوه قضائیه می گوید: "اکنون این آخرين نامه‌ای است که برای دادخواهی از جانب کسانی که بناحق در حوادث پس از انتخابات مورد ظلم و ستم واقع شده‌اند، به حضور جناب‌ عالی ارسال می‌دارم".

وی افزوده است:"...اميدوارم که در طلیعه حضور شما بر مسند ریاست قوه قضائیه، شاهد اجرای عدالت باشيم و دیگر نیازی به این نباشد که مردم بزرگوار و رنج‌دیده ایران به صورت مستقیم مورد خطاب واقع شوند و موجبات تکدرخاطر و ناراحتی آنان بیش از این فراهم آید".

مهدی کروبی روز دوشنبه (24 اوت) گزارش شخصی یکی از بازداشت شدگان را منتشر کرد که می گوید در زمان بازداشت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

مطالب مرتبط