صعود نوجوانان ایران به جمع هشت تیم برتر دنیا

Image caption تیم ایران د دوره قبل مسابقات نوجوانان جهان قهرمان شده بود

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی قاطع در برابر تیم صربستان به عنوان تیم اول گروه خود به جمع هشت تیم برتر مسابقات والیبال نوجوانان جهان راه پیدا کرد.

تیم ایران در سومین بازی خود مقابل صربستانی قرار گرفت که دو بازی اول خود را در مقابل ژاپن و آمریکا با پیروزی پشت سر گذاشته بود.

در حالی که ایران، که مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات است، در بازی اول خود در کمال ناباوری به آمریکا باخت و بازی دوم خود را در مقابل ژاپن با پیروزی پشت سر گذاشت و برای فرار از حذف زودهنگام به یپروزی در برابر صربستان احتیاج داشت.

اما نوجوانان ایران در این بازی حساس در سه ست متوالی و با نتایج 25 بر 22، 25 بر 11 و 25 بر 23 حریف خود را شکست دادند و با 6 امتیاز در صدر گروه قرار گرفتند. صربستان هم با 6 امتیاز دوم شد و به همراه ایران به دور بعد صعود کرد.

در مرحله دوم این بازی ها هشت تیم صعود کرده، در دو گروه چهار تیمی با هم رقابت می کنند تا از گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

در این مرحله نوجوانان ایران با تیم های تونس، اسپانیا و روسیه همگروه هستند و در گروه دیگر تیم های ایتالیا، صربستان، آرژانتین و هند قرار دارند.

از نکات جالب مرحله اول این بازی ها حذف برزیل (پرافتخارترین تیم و قهرمان 6 دوره از ده روزه تاریخ این بازی ها) و فرانسه (مقام سوم دوره قبل) بود.

سرمربیگری تیم ملی نوجوانان ایران را در این بازی ها ست کوویچ از صربستان بر عهده دارد.

مطالب مرتبط