صالح نیکبخت: آنچه در ۱۸ روز اول بازداشت بر صفایی گذشته بسیار دردناک است

عکسی از صفحه اول کلمه که تازه راه افتاده است
Image caption فعالیت سایت کلمه برای دو ماه و اندی متوقف شده بود

وبسایت "کلمه" وابسته به میرحسین موسوی خبر داده است که محسن صفایی فراهانی از اعضای ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی که پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات به همراه تعداد دیگری از اعضای این حزب بازداشت شده ، در ۱۸ روز اول بازداشت شرایط بسیار سختی را از سر گذرانده است.

صالح نیکبخت وکیل آقای صفایی در گفتگو با سایت کلمه گفته است "در دیداری که با مهندس صفایی فراهانی داشتم ، وی در مورد وضعیت خود در دوران بازداشت گفت که در ۱۸ روز اول مدت بازداشت شرایط بسیار سختی بر من گذشت اما پس از این ۱۸ روز شرایط کمی قابل تحمل تر شده است".

صالح نیکبخت در مورد شرایط ۱۸ روز اولی که آقای صفایی در بازداشت به سر می برده اضافه کرده است "آنچه که مهندس صفایی برای من تعریف کرد بسیار دردناک است و فعلا قادر به بازگویی آن نیستم".

محسن صفایی فراهانی پیشتر و در زمان شرکت در دادگاه نیز دوران بازداشت خود را به دو دوره تقسیم کرده و در پاسخ به خبرنگاران گفته بود "از بازگو کردن اتفاقات دوران اول بازداشت خودداری می کنم اما دوره دوم بازداشتم بهتر بود".

وبسایت "کلمه" که این مطالب را منتشر کرده از اول تیر ماه از کار افتاده بود، اما از روز هفتم شهریور ماه بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفته است.

این وبسایت همزمان با اعلام نامزدی آقای موسوی در انتخابات ریاست جمهوری شروع به کار کرده بود و به همراه سایت قلم نیوز محل انتشار مواضع این نامزد اصلاح طلب بود.

کارمندان دفتر این سایت که - محل آن با روزنامه "کلمه سبز" مشترک بود - در روز اول تیر ماه پس از بروز اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات توسط ماموران دولتی بازداشت شدند و فعالیت سایت عملا متوقف شد.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گزارش داده که سایت کلمه پیش از انتخابات به شدت هدف حمله هکرها بود.

روزنامه "کلمه سبز" نیز پس از دستگیری کارمندان آن در روز اول تیر ماه دیگر منتشر نشد.

مجوز روزنامه "کلمه سبز" اسفند سال پیش به نام آقای موسوی صادر شده بود اما انتشار آن از روزهای آخر اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

مطالب مرتبط