زینب حجاریان: اگر نامه صحت دارد چرا از پدرم بی خبریم؟

سعید حجاریان
Image caption زینب حجاریان می گوید خانواده اش از زمان حضور پدرش در دادگاه از او بی خبر هستند

دختر سعید حجاریان مطالب عنوان شده در نامه منسوب به پدرش که به وسیله بعضی از خبرگزاری های ایران منتشر شد را زیر سوال برده است.

زینب حجاریان می گوید در صورتی که مطالب مطرح شده در نامه درباره سلامتی پدرش صحت دارد، چرا خانواده اش از او بی خبر هستند؟

بعضی خبرگزاری ها در ایران پنجشنبه نامه ای منسوب به سعید حجاریان را منتشر کرده اند که در آن وخامت حال جسمی، اعمال شکنجه و استفاده از قرص های روان گردان در مورد او تکذیب شده است.

در این نامه آمده است که آقای حجاریان پس از دستگیری، ۲۰ روز در یک سلول انفرادی در زندان اوین نگهداری شده است که می توانسته در آن با "واکر" راه برود و هواخوری داشته باشد و در این مدت پزشک زندان یک روز در میان به او سر می زده است.

زینب حجاریان در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت: "ما می خواهیم بدانیم اگر این نامه صحت دارد، چرا به خانواده و وکیل او و حتی به کمیته ویژه مجلس اجازه ملاقات با او داده نشده است و کسی از حال او خبر ندارد."

به گفته خانم حجاریان، پس از حضور پدرش در دادگاه در سوم شهریور دیگر به او اجازه داده نشده است که با خانواده ملاقات یا مکالمه تلفنی کند و کسی از او خبر ندارد.

زینب حجاریان گفت در شرایطی که خانواده و وکیل پدرش از او بی خبر هستند، انتشار این نامه نشان می دهد "تلاش هایی برای پنهان نگه داشتن وضع دشوار او در کار است."

او همچنین بعضی از مطالب مندرج در نامه را زیر سوال برد.

زینب حجاریان گفت: "در این نامه اشاره شده است که ایشان (سعید حجاریان) بیست روز در اوین بوده است. در صورتی که این موضوع صحت ندارد و او فقط چهل روز در اوین در انفرادی بوده است و بعد از به آن بازداشتگاه منتقل شده که خانه ای در منطقه ای نظامی است."

در نامه سعید حجاریان نوشته شده بود که در ۲۰ روزی که در اوین بازداشت بوده عضلات بدنش رو به تحلیل رفته و بنابراین به محلی منتقل شده که به استخر آب درمانی نزدیک بوده است.

خانم حجاریان می گوید این نامه "افشا کننده" شرایط سخت زندان است زیرا به خاطر کوچکی محل نگهداری آقای حجاریان امکان تحرک برای او فراهم نبوده و در نتیجه دچار پوکی استخوان و تحلیل عضلات شده است.

سعید حجاریان، ده سال پیش در حالی که نایب رئیس شورای شهر تهران بود در برابر ساختمان این شورا مورد سوء قصد قرار گرفت و از آن تاریخ به علت آسیب دیدگی سیستم اعصاب مرکزی دچار مشکلات حرکتی و گفتاری است.

او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر از حامیان میر حسین موسوی، یکی از دو نامزد اصلاح طلب بود و پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به همراه ده ها تن از سیاستمداران اصلاح طلب، روزنامه نگاران و معترضان بازداشت شد.

مطالب مرتبط