سرپرستان سه وزارتخانه بدون وزیر مشخص شدند

فاطمه آلیا و علی ذبیحی
Image caption فاطمه آلیا و علی ذبیحی به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و نیرو به مجلس معرفی شده اند

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران، سرپرست وزارتخانه های آموزش و پرورش، رفاه و نیرو را مشخص کرده و همزمان وزرای پیشنهادی آموزش و پروش و نیرو را به مجلس معرفی کرده است.

آقای احمدی نژاد رمضان محسن پور را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مجید نامجو را به عنوان سرپرست وزارت نیرو و نادعلی الفت پور را به عنوان سرپرست وزارت رفاه معرفی کرده است.

آقای محسن پور سرپرست وزارت آموزش و پرورش پیش از این معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داشته است.

آقای نامجو سرپرست معرفی شده وزارت نیرو نیز معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب بوده است.

آقای الفت پور سرپرست معرفی شده برای وزارت رفاه نیز معاونت توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت رفاه را بر عهده داشته است.

بعد از آنکه مجلس به سه وزیر پیشنهادی رای اعتماد نداد، آقای احمدی نژاد ناچار شد برای این سه وزارتخانه بدون وزیر، سرپرست معرفی کند.

سوسن کشاورز، فاطمه آجرلو و محمد علی آبادی سه وزیر پیشنهادی در آخرین جلسه بررسی صلاحیت وزرا در هفته گذشته نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

همزمان با معرفی سرپرست برای این سه وزارتخانه، خبرگزاری رسمی ایران- ایرنا به نقل از حمید رضا حاج بابایی عضو هیات رئیسه مجلس خبرداده که آقای احمدی نژاد با ارسال نامه ای فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس را به عنوان وزیر آموزش و پرورش و علی ذبیحی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را به عنوان وزیر نیرو به مجلس معرفی کرده است.

آقای ذبیحی در رشته مهندسی مکانیک دکترا دارد و عضو هیات علمی دانشکده صنعت آب و برق است و پیش از انتصاب به سمت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مشاور آقای احمدی نژاد بوده است.

خانم آلیا وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نماینده فعلی مجلس است و در دوره هفتم مجلس نیز نماینده تهران بود. خانم آلیا در رشته علوم سیاسی فوق لیسانس دارد و عضو شورای مرکزی جامعه زینب است که از تشکل های اصولگرا به شمار می رود.

به گفته آقای حاج بابایی، مجلس در روز 24 شهریور صلاحیت این دو وزیر پیشنهادی را بررسی می کند.

آقای احمدی نژاد هنوز کسی را به عنوان وزیر رفاه به مجلس پیشنهاد نکرده است.

مطالب مرتبط