دفتر کروبی و دفتر حزب اعتماد ملی مهر و موم شد

مهدی کروبی

سخنگوی حزب اعتماد ملی می گوید مأموران دادستانی تهران دفتر مهدی کروبی و همچنین دفتر حزب اعتماد ملی را پلمب و سردبیر سایت این حزب را بازداشت کرده اند. همزمان برخی گزارش ها از دستگیری مرتضی الویری، از مشاوران آقای کروبی خبر می دهند.

آقای گرامی مقدم به بی بی سی فارسی گفت که حدود ساعت ۳ و نیم بعد از ظهر امروز (سه شنبه ۱۷ شهریور - ۸ سپتامبر) مأموران دادستانی تهران به دفتر آقای کروبی در جمشیدیه تهران رفته اند و پس از بازجویی از کارمندان و توقیف اسناد، مدارک و لوازم دفتر، آنجا را پلمب کرده اند.

آقای گرامی مقدم گفت که مأموران نام اعضای دفتر آقای کروبی را ثبت کرده اند و تمام اسناد و مدارک، اعم از سی دی، فیلم، کامپیوتر و نوشته ها را با خود برده اند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: "مأموران بعد از خارج کردن سایر افراد از دفتر، از آقای کروبی خواستند که به عنوان آخرین نفر دفتر را ترک کند تا آنجا را پلمب کنند".

به گفته آقای گرامی مقدم، گروه دیگری از مأموران دادستانی همزمان به دفتر حزب اعتماد ملی در شهرک غرب تهران رفته و پس از بازجویی از اعضای حاضر حزب و کارمندان و توقیف اسناد و مدارک، آنجا را هم مهر و موم کرده اند.

او گفت که محمد داوری، سردبیر سایت سحام نیوز (وبسایت رسمی حزب اعتماد ملی) نیز توسط مأموران بازداشت شده است.

در این حال سایت سلام، وبسایت نزدیک به اصلاح طلبان در ایران از بازداشت مرتضی الویری، مشاور آقای کروبی و نماینده او در کمیته پیگیری وضعیت آسیب دیدگان حوادث اخیر در منزلش خبر داده است.

این وبسایت می نویسد که آقای الویری در یک مکالمه تلفنی کوتاه با خبرنگار سلام، از بازداشت خود خبر داده است.

آقای گرامی مقدم هم می گوید مأموران منزل آقای الویری را هم تفتیش کرده اند.

توقیف اسناد و مهر و موم دفتر آقای کروبی و دفتر حزب اعتماد ملی و دستگیری آقای الویری یک روز پس از آن اتفاق می افتد که مأموران امنیتی به دفتر کمیته پیگیری زندانیان و آسیب دیدگان حوادث بعد از انتخابات رفتند و اسناد، مدارک و یک کامپیوتر این دفتر را با خود بردند.

مهدی کروبی مدتی پیش در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خواستار پیگیری موضوع تجاوز جنسی به بازداشت شدگان حوادث اخیر شده بود.

انتشار این نامه جنجالی بزرگ در ایران ایجاد کرد.

گروهی از چهره های سیاسی جناح اصولگرا و مقامات جمهوری اسلامی به تندی از انتشار این نامه توسط آقای کروبی انتقاد کردند، اما آقای کروبی همواره تأکید کرده است که شواهد و مستنداتی در این مورد در اختیار دارد و آماده ارائه آنها به مقامات قضائی است.

او گفته که بخشی از این مستندات را با نمایندگان صادق لاریجانی، رئیس جدید قوه قضائیه ایران در میان گذاشته است.

مطالب مرتبط