به روز شده:  04:06 گرينويچ - سه شنبه 08 سپتامبر 2009 - 17 شهریور 1388

هوگو چاوز در جشنواره سینمایی ونیز ایتالیا

چاوز به تازگی به ایران سفر کرده بود

یکی از مهمترین اتفاقات ششمین روز از شصت و ششمین جشنواره بین المللی سینمای ونیز حضور هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا، در روی فرش قرمز این جشنواره بود.

آقای چاوز در کنار الیور استون که امسال با فیلم "مرزهای جنوبی" در ونیز حضور داشت، از روی فرش قرمز وارد کاخ جشنواره شدند تا در اکران رسمی فیلم برای عموم، حاضر شوند.

فیلم "مرزهای جنوبی" فیلمیست بر اساس زندگی و عملکرد هوگو چاوز در ونزوئلا.

از دیگر اتفاقات ششمین روز جشنواره ونیز، کنفرانس های مطبوعاتی الیور استون برای فیلم "مرزهای جنوبی" و همچنین استیون سودربرگ برای فیلم "خبرچین" بود. مت دیمون بازیگر اصلی فیلم "خبرچین" نیز در کنفرانس مطبوعاتی حضور داشت.

البته این کنفرانس ها که چهره های مطرح سینمای جهان در آن حضور داشتند و همچنین حضور هوگو چاوز آرامش جزیره لیدو را تا حدودی به هم ریخت.چندین برابر شدن ماموران امنیتی در محل برگزاری جشنواره و تدابیر شدید امنیتی به وضوح مشهود بود.

از سوی دیگر فیلم کوتاه "کیف پلاستیکی"، ساخته رامین بحرانی، در بخش فیلم کوتاه جشنواره ونیز اکران شد.

رامین بحرانی کارگردان ایرانی مقیم نیویورک است که امسال داور بخش هفته منتقدان جشنواره ونیز هم هست.

از طرف دیگر کنفرانسی با حضور نادر تکمیل همایون کارگردان ایرانی مقیم پاریس در رابطه با سانسور در سینما برگزار شد.

در این کنفرانس مرزاک آلوآشه Merzak Allouache فیلم ساز الجزایری هم حضور داشت. فیلم "حریق" ساخته این فیلمساز الجزایری در ششمین روز جشنواره به نمایش در آمد.

این فیلم قصه چند جوان الجزایری است که تصمیم می گیرند به صورت قاچاقی با یک قایق از الجزایر به اسپانیا بروند و به این کشور پناهنده شوند. این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

در هفتمین روز از شصت و ششمین جشنواره ونیز فیلم "تهرون" ساخته نادر تکمیل همایون، که در بخش مسابقه هفته منتقدان این جشنواره حضور دارد اکران خواهد شد.

این فیلم اولین فیلم داستانی بلند آقای تکمیل همایون است.

نادر تکمیل همایون پیش از این مستندی با نام "ایران یک انقلاب سینمایی" را ساخته بود که در چند جشنواره بین المللی از جمله جشنواره سینمای آسیا در رم هم به نمایش گذاشته شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.