بازداشت فیاض زاهد عضو ارشد حزب اعتماد ملی

فیاض زاهد، عکس از پارلمان نیوز
Image caption فیاض زاهد از اعضای ارشد حزب اعتماد ملی است

نعمت احمدی وکیل فیاض زاهد کارشناس سیاسی و عضو ارشد حزب اعتماد ملی در تهران می گوید که او دستگیر شده است.

آقای احمدی در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت که اتهام موکل وی اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تظاهرات و نوشتن مقالات اعلام شده است.

او می گوید که ماموران دولتی با داشتن حکم بازرسی به منزل موکل او رفته اند اما دکتر زاهد در منزل نبوده است. ماموران در این مراجعه خواهان حضور وی در بازپرسی شعبه 13 می شوند.

آقای زاهد روز سه شنبه همراه با وکیل خود به بازپرسی شعبه 13 مراجعه می کند و هنگام ترک آنجا دستگیر می شود که به گفته وکیلش محل نگهداری او معلوم نیست.

نعمت احمدی می گوید آقای زاهد به علت حضور در جبهه دچار مشکلات کلیوی است و برای پرهیز از هوای آلوده عمدتا در تهران اقامت نمی کند.

او اظهار امیدواری کرد تحقیقات بازپرس شعبه 13 دادسرا زودتر تکمیل و او آزاد شود.

حزب اعتماد ملی به دبیر کلی مهدی کروبی اخیرا تحت فشار زیادی از سوی دولت قرار گرفته است.

ماموران دادستانی تهران روز 17 شهریور با مراجعه به دفتر این حزب در جمشیدیه اسناد، مدارک و لوازم دفتر را توقیف و در دفتر حزب را پلمب کردند.

در همان روز مرتضی الویری، از مشاوران آقای کروبی، و محمد داوری، سردبیر سایت سحام نیوز (وبسایت رسمی حزب اعتماد ملی) توسط ماموران بازداشت شدند.

آقای کروبی، نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری، که دولت محمود احمدی نژاد را نامشروع می خواند دستگاه های دولتی را به قتل و نقض حقوق معترضان به نتایج انتخابات در زندان ها متهم کرده است.

مطالب مرتبط