سوء قصد به جان یک قاضی دیگر در سنندج

برهان عالی
Image caption هفته گذشته ماموستا برهان عالی به ضرب گلوله از پای در آمد

یک قاضی دیگر در سنندج هدف سوء قصد قرار گرفت و زخمی شد.

صبح چهارشنبه، 16 سپتامبر (25 شهریور)، حسن داوطلب، قاضی شعبه چهار دادیاری سنندج، مرکز استان کردستان، هنگام خروج از خانه خود مورد سوء قصد قرار گرفت و در اثر اصابت گلوله، از ناحیه پشت گردن زخمی شد.

براساس گزارش های رسیده از ایران، آقای داوطلب به بیمارستان انتقال یافت و به گفته مقامات بیمارستانی، حال عمومی او رضایتبخش است.

هویت ضاربان و انگیزه آنان در سوء قصد به جان حسن داوطلب مشخص نیست.

این دومین مورد از سوء قصد به جان یکی از قضات در سنندج در خلال روزهای اخیر است.

هفته گذشته، افراد ناشناس قاضی کامیابی، دادستان دادسرای انقلاب استان کردستان را در یکی از خیابان های شهر سنندج هدف شلیک گلوله قرار دادند و زخمی کردند.

حال عمومی این فرد هم رضایتبخش توصیف شده است.

در پی سوء قصد به جان آقای کامیابی، رئیس کل دادگستری کردستان وعده داد که ضاربان به زودی دستگیر و مجازات می شوند و بر تلاش تشکیلات قضایی کردستان برای "مقابله با عاملان برهم زننده امنیت جامعه" تاکید نهاد.

همچنین، شنبه شب این هفته ماموستا برهان عالی، از روحانیون اهل سنت و امام جمعه موقت، در منزل شخصی خود به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

پس از ترور ماموستا برهان عالی، که رسانه های جمهوری اسلامی از وی به عنوان یکی از مدافعان انقلاب و نظام نام برده اند، به نقل از برخی منابع گفته شد که وی قربانی توطئه تندروهای سلفی شده است اما در این مورد اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مشخص نیست که آیا سوء قصد به جان این سه نفر در خلال یک هفته گذشته ارتباطی با هم دارد و یا توسط افراد مختلف با انگیزه های متفاوت صورت گرفته است.

مطالب مرتبط