احمدی نژاد هولوکاست را آمیخته با دروغ دانست

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهوری ایران بار دیگر نسل کشی یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم را "افسانه ای" آمیخته به "دروغ" و نوعی "عملیات روانی" خواند که برای زمینه سازی تأسیس کشور اسرائیل مطرح شده است.

محمود احمدی نژاد در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه روز قدس در تهران (در ۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر) گفت: "به ادعای آنها چند میلیون یهودی در کوره های آدم سوزی سوخته شدند و تلاش آنها این بود که این موضوع را جا انداخته و مظلومیت قوم یهود را با دروغ و طراحی پیچیده تبلیغاتی و عملیات روانی، تبلیغ کنند و بگویند که آنها پس از آن نیازمند دولت و سرزمین مستقل هستند و آن قدر قوی کار کردند که بسیاری از سیاستمداران و متفکران جهان هم فریب خوردند".

آقای احمدی نژاد گفت که اگر چنین منطقی پذیرفته شود، آمریکا هم باید به سرخپوست ها تحویل داده شود و روسیه تکه تکه گردد.

سخنان آقای احمدی نژاد در حالی بیان می شد که گروه بزرگی از مخالفان دولت در خیابان های مرکزی تهران علیه او و سیاست هایش شعار می دادند.

رهبران مخالفان دولت، از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض به نتیجه اعلام شده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در تظاهرات مخالفان حاضر بودند.

مخالفان دولت با اشاره به این نتایج که در آن محمود احمدی نژاد با بیش از ۶۲ درصد آرا پیروز اعلام شده بود، شعار می دادند: "احمدی دروغ گو، ۶۳ درصدت کو؟"

آقای احمدی نژاد هم در سخنان خود به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: "وقتی در کشور ما انتخابات صد در صد آزاد و ۴۰ میلیونی برگزار می شود، یک نفر را پیدا می کنند که بگوید انتخابات مخدوش است، اما خودشان در فلسطین حاضر به اجرای دموکراسی و پذیرش نظر مردم نیستند".

اشاره آقای احمدی نژاد به سخنان کسانی همچون آقای موسوی و آقای کروبی است که نتایج انتخابات را مخدوش و "مهندسی شده" می دانند و دولت آقای احمدی نژاد را "نامشروع" قلمداد می کنند.

محمود احمدی نژاد در سخنان پیش از خطبه های خود همچنین کشورهای غربی را تحت نفوذ صهیونیست ها معرفی کرد و گفت: "با شکل گیری شبکه کامل شبکه جهانی صهیونیسم، آنها بر دولت های اروپا و آمریکا مسلط شدند به گونه ای که اکنون بسیاری از دولت های غربی بقای خود را در حمایت از صهیونیسم می بینند و شرط ادامه استقرار آنها در مناصبشان اثبات وفاداری به رژیم صهیونیستی است".

او گفت در بسیاری از کشورهای غربی اگر شرکتی سهامدار صهیونیست نداشته باشد، اجازه فعالیت پیدا نمی کند.

مطالب مرتبط