سازمان مجاهدین انقلاب ادعای خود در مورد عاطفه امام را پس گرفت

عاطفه امام
Image caption مادر عاطفه امام اواسط شهریورماه گفته بود که دخترش را در خیابان بازداشت و یک روز بعد در بهشت زهرای تهران رها کرده اند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، مطالبی را که پیش تر در مورد دستگیری عاطفه امام مطرح کرده بود منتفی اعلام کرد، اما خواستار برخورد با "روند بی قانونی در کشور" شد.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی روز شنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه ایران با اشاره به مصاحبه اخیر لیلی سادات جلال زاده، مادر عاطفه امام، مطالب مطرح شده در نامه قبلی خود را پس گرفت.

خانم جلال زاده اواسط شهریورماه در گفت و گو با برخی رسانه ها از جمله بی بی سی، گفته بود که افراد ناشناس دختر ۱۹ ساله او را در خیابان بازداشت و پس از ۲۴ ساعت رها کرده اند.

عاطفه امام دختر جواد امام عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شد و بیش از دو ماه را در زندان گذراند.

سازمان مجاهدین انقلاب پس از انتشار خبر دستگیری دختر آقای امام، در نامه ای سرگشاده به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، خواستار پیگیری موضوع بازداشت او شده بود.

اما روز ۲۶ شهریور و پس از آزادی آقای امام با قید وثیقه، خانم جلال زاده در گفت و گو با "پارلمان نیوز"، وبسایت فراکسیون اقلیت مجلس، گفت که موضوع دستگیری دخترش حقیقت نداشته و او "در اقدامی ماجرا جویانه و با توجه به شرایط خاص روحی و روانی ناشی از دستگیری پدرش" این ادعا را مطرح کرده است.

او اقدام دخترش را یک "ماجراجویی کودکانه" خوانده و گفته بود: "من به عنوان یک مادر و از روی نگرانی اقداماتی برای پیگیری وضعیت دخترم انجام دادم و برخی از دوستان و نزدیکان نیز از روی خیرخواهی، واکنش هایی را به دلیل وضعیت خانوادگی ما از خود نشان دادند که موجب خبری شدن این مسئله و کشیدن آن به مطبوعات شد".

اکنون سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با اشاره به این اظهارات خانم جلال زاده، مطالب مربوط به بازداشت عاطفه امام را که در نامه قبلی خود به رئیس قوه قضائیه مطرح کرده بود، منتفی اعلام کرده است.

این سازمان در عین حال تأکید کرده است که آنچه باعث باورکردنی شدن چنین ادعایی شده بود، رفتارهای خلاف قانونی است که این روزها در ایران صورت می گیرد.

مطالب مرتبط