ارتباط اینترنتی ایران 'همچنان مختل است'

تظاهرات تهران
Image caption در روزهای پس از انتخابات دولت شبکه های ارتباطی را ظاهرا برای جلوگیری از انتشار اخبار مختل کرد

شبکه اینترنتی ایران همچنان دستخوش اختلال است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران - ایلنا - اختلال در شبکه اینترنت در جمهوری اسلامی که از روز پنجشنبه آغاز شده بود همچنان ادامه دارد و مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده است.

براساس این گزارش، اختلال در شبکه باعث کاهش سرعت اینترنت و عدم دسترسی کاربران به سایت های اینترنتی بوده و شامل تمامی خطوط اینترنتی از دایال آپ و ای دی اس ال شده است.

در خلال روزهای اخیر، ارتباط تلفن اینترنتی با خارج هم گرفتار مشکلاتی بوده و به نوشته ایلنا، به خصوص تماس با بریتانیا در برخی روزها کاملا قطع بوده است.

روز شنبه، سایت خبری تابناک از اختلال فراگیر در ارتباط اینترنتی ایران خبر داده و نوشته بود که از صبح جمعه، در نقاط مختلف کشور کاربران با مشکلاتی مواجه بوده اند که این مشکلات در تهران حادتر بوده است.

این سایت به نقل از کاربران نوشته بود که ورود به سایت های رایگان ای میل هم بدون استفاده از فیلتر شکن ممکن نبوده است.

در جریان رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری و روزهای پس از آن، اختلالاتی در شبکه اینترنتی و همچنین شبکه تلفن همراه کشور روی داد که بعدا گفته شد توسط دولت و به منظور جلوگیری از دسترسی و انتشار اخبار ایجاد شده بود.

در آن زمان اختلال در برخی از خدمات تلفن همراه برای چند هفته پس از انتخابات ادامه داشت.

روز جمعه گذشته، راهپیمایی روز قدس با شرکت گسترده معترضان و مخالفان دولت در تهران و شماری دیگر از شهرهای ایران برگزار شد و قبل از برگزاری این راهپیمایی ها، برخی سایت های خبری احتمال داده بودند که مراکز امنیتی در صدد ایجاد اختلال در شبکه های ارتباطی برآیند.

هنوز دلیل اختلال اخیر در شبکه اینترنت مشخص نیست و به نوشته خبرگزاری کار ایران، وزارت ارتباطات در این زمینه توضیحی نداده است.