احمدی نژاد:شبیه قتل ندا آقا سلطان در ونزوئلا هم اتفاق افتاده

ندا آقا سلطان
Image caption ندا آقاسلطان در روز 30 خرداد در جریان اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری به ضرب گلوله کشته شد

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در گفتگو با کانال دو تلویزیون فرانسه گفته است داستان قتل ندا آقا سلطان دقیقا شبیه داستانی است که در ونزوئلا اتفاق افتاده است.

به گفته آقای احمدی نژاد، داستان قتل ندا آقاسطان داستان مشکوکی است و کسانی که در داخل و خارج از کشور به آشوب تحریک کرده اند باید پاسخگوی آن باشند.

ندا آقا سلطان روز شنبه 30 خرداد همزمان با سرکوب شدید اعتراضات خیابانی توسط نیروهای دولتی در منطقه کارگر شمالی به ضرب گلوله کشته شد.

صحنه مرگ ندا توسط فردی که در کنار او بود با تلفن همراه ضبط شد و او را به نماد معترضان بدل کرد. هرچند قاتل دستگیر نشده است اما برخی از حاضران در صحنه یک بسیجی یا "لباس شخصی" را مظنون اصلی می دانند.

آقای احمدی نژاد که اکنون برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، گفته است:"کسانی در تلویزیون صدای امریکا، بی بی سی فارسی و حتی وزیر خارجه فرانسه عده ای را به اغتشاش تحریک کردند و باعث شدند تعدادی از هموطنان ما آسیب ببینند."

رئیس جمهوری ایران در گفتگو با کانال دو تلویزیون فرانسه سخنان پیشین خود در باره هولوکاست را تکرار کرده و گفته است که اگر هولوکاست در اروپا اتفاق افتاده دولت های اروپایی مسئول هستند چرا مردم فلسطین باید تاوان آن را بدهند.

آقای احمدی نژاد در انتقاد از سخنان نیکلا ساکوزی رئیس جمهور فرانسه گفته است "اگر فرانسه دلش برای صهیونیست ها می سوزد چرا حاضر نیست یک تکه زمین در فرانسه به آنها بدهد."

مطالب مرتبط