افزایش تصادفات مرگبار در آستانه تعطیلات آخر هفته در ایران

تصادف
Image caption سالانه بیشتر از 23 هزار نفر در حوادث رانندگی در ایران جان می سپارند

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی از قول یک مقام این کشور در امور حمل و نقل خبر داده است که طی یک روز گذشته و در آستانه تعطیلات آخر هفته در ایران، ۹۹ فقره تصادف جاده ای رخ داده و ۱۷ نفر بر اثر آن کشته شده اند.

حسین علیشاهی، رئیس مرکز کنترل ترافیک ایران، گفته است که ۱۵ فقره تصادف به علت واژگونی خودروها، ۲۸ فقره به دلیل انحراف به چپ نابه جا و همچنین بی توجی راننده به جلو رخ داده است.

پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گزارش داده بود که در سال گذشته خورشیدی ۲۳ هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی جان باخته و ۲۸۰ هزار نفر مجروح شده اند.

پیشتر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفته بود که در سال ۱۳۷۸ روزانه ۶۴ نفر، و هر ساعت سه نفر جان خود را در حوادث رانندگی از دست داده اند.

بنابر آمار پلیس در سال گذشته در اثر تصادفات ۲۸۰ هزار نفر مجروح شده اند. بر اساس آمارهای رسمی، سال گذشته روزانه ۷۶۰ نفر و در هر ساعت ۳۱ نفر بر اثر تصادفات در ایران مصدوم شده اند.

به گفته کارشناسان حمل و نقل، جاده های ایران ناامن است و خودروهای تولیدی از ایمنی کافی برخوردار نیستند و این مشکلات باعث شده تا آمار تصادفات در ایران همچنان بالا باشد.

گزارش های رسمی حاکی از آن است که سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تصادف در ایران روی می دهد و از این نظر، این کشور را در ردیف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار داده است.

مطالب مرتبط