کروبی: از برگزاری دادگاه استقبال می کنم

کروبی
Image caption کروبی می گوید سخنانی را که طی سال ها بیان نکرده در دادگاه بیان خواهد کرد

مهدی کروبی، از نامزدهای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری ایران در واکنش به انتشار سخنان اخیر مقام های قضایی درباره محاکمه او استقبال کرده است.

آقای کروبی که در جمع گروهی از طلاب در مسجد امام صادق تهران صحبت می کرد گفت به شدت از برگزاری دادگاه استقبال می کند.

به گفته آقای کروبی حضور در دادگاه به او فرصت می دهد تا سخنانی را که در طول سال های گذشته به علت ملاحظاتی بیان نکرده، به تفصیل مطرح کند.

چند تن از مقام های قضایی ایران از جمله معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشورو دادستان تهران در روزهای گذشته از محاکمه آقای کروبی خبر داده بودند.

به گفته این افراد آقای کروبی به علت متهم کردن دستگاه های امنیتی و قضایی به بدرفتاری با معترضان بازداشت شده از جمله شکنجه و تجاوز جنسی به آنها محاکمه می شود.

هیات ویژه سه نفره قوه قضائیه که برای بررسی سخنان آقای کروبی در این باره تشکیل شده بود، ضمن رد سخنان او، این اتهام ها را ساختگی دانسته بود.

ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه که خود عضو هیات سه نفره بوده، با اشاره به اظهار نظر این هیات، محاکمه آقای کروبی را در صلاحیت دادگاه ویژه روحانیت دانسته است.

غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور هم در مصاحبه با روزنامه کیهان، اطمینان داده بود که آقای کروبی محاکمه خواهد شد.

در هفته های اخیر بعضی از فرماندهان ارشد سپاه و برخی نمایندگان حامی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، خواستار دستگیری و محاکمه آقایان کروبی، موسوی و برخی چهره های اصلاح طلب بوده اند و از قوه قضائیه خواسته اند که به وظیفه خود عمل کند.

مطالب مرتبط