دیدار گروهی از فعالان سیاسی با خانواده احمد زیدآبادی

احمد زیدآبادی در دادگاه
Image caption احمد زیدآبادی در دادگاه

عده ای از فعالان سیاسی و دانشجویی برای دلجویی و ابراز همبستگی با خانواده احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و دبیرکل سازمان دانش آموختگان ایران به خانه او رفته اند.

عبدالله نوری، نخستین وزیر کشور دولت محمد خاتمی و ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی از جمله افرادی بودند که در دیدار چهارشنبه شب گروهی از فعالان سیاسی و دانشجویی با خانواده آقای زیدآبادی شرکت داشتند.

آقای زیدآبادی از بازداشت شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران است و بیشتر از چهار ماه است که در زندان به سر می برد.

ابراهیم یزدی در گفتگو با بی بی سی فارسی هدف از دیدار با خانواده احمد زیدآبادی را ادامه سنت همدردی با خانواده های زندانیان سیاسی و ابراز حمایت اخلاقی از آنها عنوان کرد.

به گفته آقای یزدی بازداشت افرادی مانند آقای زیدآبادی که بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به زندان رفتند، هیچ لزومی نداشته است.

آقای یزدی گفت: "این که دستگاه قضایی پیرامون فعالیت سیاسی یک فرد یا یک گروه نظری داشته باشد، چیز بعیدی نیست. اما این که هر کسی را صرفا به خاطر صحبت هایی که علیه او شده، بازداشت کنند و خانواده او را تحت فشار قرار دهند با موازین قانونی کشور ما منطبق نیست."

او با اشاره به امیدواری هایی که پس از تغییرات مدیریت قوه قضائیه درباره آزادی زندانیان به وجود آمد، گفت: "ظاهرا به دلیل اختلاف هایی که بین تصمیم گیران وجود دارد، این هدف هنوز محقق نشده است و بسیاری از دوستانی که قاضی یا بازجو با آزاد شدشان موافقت کرده است، همچنان از آزادی آنها خودداری می شود."

مطالب مرتبط