پرسپولیس از شکست در آزادی فرار کرد

بازی پرسپولیس ملوان در تهران
Image caption پرسپولیس امیدوار بود بتواند جایگاه خود را رده بندی لیگ ارتقا دهد

تیم پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه های ایران با گل دقیقه ۸۶ هوار ملا محمد از روی نقطه پنالتی از باخت مقابل ملوان انزلی در ورزشگاه آزادی گریخت.

تیم پرسپولیس روز جمعه در ورزشگاه آزادی تهران به دیدار تیم ملوان بندر انزلی رفت و با نتیجه تساوی یک بریک متوقف شد.

نخستین گل این مسابقه در پایان نیمه اول بازی و به وسیله محمد حیدری از تیم ملوان بندر انزلی وارد دروازه حریف شد.

در مقابل پرسپولیس در نیمه دوم با حملات متعدد به دنبال گل مساوی بود و توانست با یک ضربه پنالتی گل خورده را جبران کند.

زلاتکو کراچار، سرمربی کروات پرسپولیس پس از توقف برابر ملوان بندر انزلی از نمایش تیمش ابراز نارضایتی کرد و گفت: "بازیکنان آن طور که انتظار داشتیم بازی نکردند و نتوانستند خواسته‌های کادر فنی را به صورت کامل در زمین پیاده کنند."

آقای کرانچار اضافه کرد: "متاسفانه مانند دیدارهای قبل با مشکل گلزنی روبرو بودیم. در تیم پرسپولیس بازیکن تمام‌کننده نداریم و از این بابت تا به امروز متضرر شده‌ایم."

این هشتمین تساوی تیم کرانچار در لیگ نهم است. قرمز پوشان موقتا به رده ششم رسیدند و باید در انتظار سایر بازی های هفته دوازدهم بمانند.

در این حال، ملوان بندر انزلی با کسب یک امتیاز با ارزش در تهران ۱۵ امتیازی شد و در رتبه یازدهم قرار گرفت.

توقف پرسپولیس

دیدار دو تیم در نیمه اول جذابیتی نداشت. در بیشتر دقایق، بازی در میانه زمین دنبال شد و بازیکنان در پاس کاری بسیار پراشتباه بودند.

در دقیقه ۲۶ شوت کریم باقری با اختلاف کم از کنار دروازه بیرون رفت و در دقیقه ۴۳ ضربه کاشته فیلیپ دسوزا، بازیکن برزیلی ملوان بندر انزلی را میثاق معمازاده دفع کرد.

اما ضربه سر محمد حیدری، ملوان بندر انزلی را در آخرین دقیقه این نیمه پیش انداخت؛ حیدری روی ارسال کاشته پژمان نوری از پشت محوطه جریمه در شرایطی با سر گل زد که مدافعان پرسپولیس به تماشا ایستاده بودند.

نوری پس از ۴ سال بازی برای پرسپولیس، به انزلی بازگشته است و این مسابقه اولین تقابل او با تیم سابقش بود.

نیمه دوم مطابق انتظار با حملات پرسپولیس همراه بود و بازیکنان ملوان بندر انزلی با دفاع در زمین خود چشم به ضد حمله داشتند.

زلاتکو کرانچار در این نیمه عادل کلاه کج، اشپیتیم آرفی و مجتبی زارعی را جانشین باقری، وسلی برزیلیا و سامان آقازمانی کرد.

سرانجام حرکت زارعی در محوطه جریمه، پرسپولیس را در دقیقه ۸۶ صاحب یک ضربه پنالتی کرد.

پس از اعلام پنالتی سعید سالارزاده، مدافع ملوان به دلیل اعتراض به تصمیم داور اخراج شد.

ضربه پنالتی را هوار ملا محمد در خلاف جهت دروازه بان درون دروازه فرستاد و پرسپولیس با تک گل او از شکست در حضور تماشاگرانش فرار کرد.

این بازی در حالی انجام شد که باخت هفته گذشته استقلال برابر همنام اهوازی، دیگر رقیبان را امیدوار کرد. سرمربی کروات پرسپولیس آنقدر خوشحال بود که گفت: "استقلال با این شکست به ما فرصت داد به صدر جدول نزدیک شویم، به همین دلیل از آن ها تشکر می کنم."

تیم زلاتکو کرانچار ۶ امتیاز با صدر جدول فاصله داشت. قرمزپوشان با ۱۶ امتیاز در رده هفتم بودند و بازی خانگی با ملوان بهترین فرصت بود تا به جمع مدعیان بالای جدول اضافه شوند.

در سوی مقابل، ملوان پس از برد ۳-۱ هفته پیش برابر ابومسلم در شرایط خوبی به تهران آمد. تیم دهم جدول فقط ۲ امتیاز از پرسپولیس کمتر داشت و محمد احمدزاده تاکید کرده بود که قرمزها مقابل تیم او حتی در ورزشگاه آزادی روز سختی پیش رو دارند: "ما همیشه در تهران خوب بازی کرده ایم و این بار هم برای ۳ امتیاز به میدان می رویم."

شاگردان احمدزاده فصل گذشته پس از تساوی ۲-۲ در انزلی، در دیدار برگشت با دو گل پرسپولیس را در آزادی شکست داده بودند.

سایر دیدار ها:

ذوب آهن اصفهان ۱ - راه آهن شهرری ۲ شاهین بوشهر ۱ - سپاهان اصفهان ۱ مس کرمان ۲ - فولاد خوزستان ۰ دیدار های هفته دوازدهم روز شنبه ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) دنبال می شود.

مطالب مرتبط