میرحسین موسوی با خانواده محسن امین زاده دیدار کرد

Image caption محسن امین زاده در زمان انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی بود

وبسایت کلمه گزارش داده است که میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه 25 مهر به منزل محسن امین زاده، عضو شورای مرکزی مشارکت اسلامی ایران که در زندان به سر می برد، رفت و باخانواده او دیدار کرد.

به گزارش وبسایت کلمه، پایگاه اطلاع رسانی نزدیک به میر حسین موسوی، در این دیدار آقای موسوی با اشاره به نزدیک بودن سیزدهم آبان، سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران توسط عده ای از دانشجویان ایرانی گفت: "چگونه می توان ادعای مبارزه با آمریکا کرد و در عین حال سران دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نظیر (محسن) میردامادی و (محسن) امین زاده را در زندان نگاه داشت. پیام این کار چیست؟"

محسن امین زاده که در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون وزیر امور خارجه ایران بود، پس از اعلام نتیجه انتخابات همراه با تعدادی دیگری از سران جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی دستگیر شد و همچنان در زندان است.

او در زمان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی بود.

آقای موسوی در پاسخ به اظهارات همسر محسن امین زاده در مورد بازداشت او، بازرسی منزل و دوران طولانی نگهداری او در سلول انفرادی گفت: "جای تاسف است که این حوادث روی داده است. یک تحول مهمی در کشور اتفاق افتاده و مردم به دنبال حقوق شان هستند. نباید بیخود آنها را متهم و با آنها برخورد کرد. مردم اغتشاش گر نیستند. خواسته هایی دارند. طبیعی است اگر به این خواسته ها تن داده نشود این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت."

آقای موسوی همچنین گفت که "انحرافاتی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی" پیش آمده است که باید اصلاح شود.

او در این دیدار اظهار امیدواری کرد کلیه زندانیان سیاسی بخصوص آقای امین زاده هر چه زودتر آزادی خود را به دست آورند.

بیشترین تعداد بازداشت شدگان پس از انتخابات در میان گروه های اصلاح طلب به اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی مربوط می شود.

محسن میردامادی، دبیر کل این جبهه و همچنین بیشتر اعضای شورای مرکزی مشارکت از جمله سعید حجاریان، محسن امین زاده، مصطفی تاجزاده، آذر منصوری، محسن صفایی فراهانی، عبدالله رمضان زاده، شهاب طباطبایی و داود سلیمانی در حال حاضر در زندان بسر می برند.

مطالب مرتبط