بازداشت گسترده اصلاح طلبان در مراسم دعای کمیل

محمدرضا جلایی پور و شهاب طباطبایی
Image caption محمدرضا جلایی پور و شهاب طباطبایی در دادگاه متهمان حوادث بعد از انتخابات

بر اساس گزارش های رسیده از تهران، مقام های امنیتی تعدادی از شرکت کنندگان در یک مراسم مذهبی در منزل بستگان شهاب طباطبایی، از زندانیان سیاسی بعد از انتخابات در ایران را بازداشت کرده اند.

نوروز، وب سایت خبری جبهه مشارکت، خبر داده در پی برگزاری مراسم قرائت دعای کمیل در منزل مادر همسر شهاب طباطبایی، عضو زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت، ماموران امنیتی در محل حاضر شده و تعداد زیادی از حاضران را بازداشت کرده اند.

شهاب طباطبایی، که رئیس ستاد ۸۸ ستاد جوانان حامی موسوی نیز بود، چند روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شد و چند روز پیش وکیل او اعلام کرد در دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش وب سایت نوروز در میانه مراسم دعای کمیل، ماموران وارد منزل خانم میراب زاده (مادر همسر شهاب طباطبایی) شده اند و به مردان حاضر در مراسم دستبند زده اند و آنها را به همراه تعدادی از زنان حاضر با خود برده اند.

از نهاد بازداشت کننده و تعداد بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست، اما فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده، به بی بی سی فارسی گفت که هنگام مراجعه ماموران، او هنوز به محل مراسم نرسیده بوده و وقتی به آنجا رسیده، دیده که ماموران سه ون را پر از بازداشت شدگان کرده و با خود برده اند. خانم محتشمی پور گفت نمی داند دقیقا چند نفر بازداشت شده اند، اما احتمالا حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر دستگیر شده اند.

اخبار متفاوتی از اسامی بازداشت شدگان منتشر شده، اما وب سایت نوروز خبر داده است که زهرا مجردی (همسر محسن میردامادی دبیرکل زندانی جبهه مشارکت)، محمدرضا جلایی پور و سعید نورمحمدی، که هر دو در ایام بعد از انتخابات هفته ها در بازداشت بودند، هادی حیدری (کاریکاتوریست)، معصومه خوش صولتان (همسر مرتضی الویری)، فریده ماشینی، ایمان میراب زاده (برادر همسر شهاب طباطبایی)، سکینه کریم زاده (همسر عبدالله رمضان زاده قائم مقام زندانی دبیرکل جبهه مشارکت)، محبوبه حقیقی، سمیه مهرجو، زویا حسنی، سعیده کردی نژاد، علی میردامادی، علیرضا طاهری، رضا میر، عطا تهرانچی، محمد خوربک و اشکان مجلل در میان بازداشت شدگان هستند.

مطالب مرتبط